Ahhaalik kool
Üldhariduskoolide jaoks välja töötatud mudel, kus nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtteid rakendades püütakse rikastada koolikeskkonda mitteformaalse hariduse elementidega.
Üldhariduskoolide jaoks välja töötatud mudel, kus nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtteid rakendades püütakse rikastada koolikeskkonda mitteformaalse hariduse elementidega.
Projekti raames külastab AHHAA teaduskeskus ühte kooli igas Eesti maakonnas, kus korraldatakse köitev teadusteatrietendus.
Projekti raames vahetavad, arendavad ja levitavad mitmed Euroopa teadusõppeasutused parimaid keskkonnateadlikkuse kasvatamisega seotud teadusõppemeetodeid.
Rahvusvaheline projekt EduHack loob juhismaterjalid, kuidas läbi viia haridusliku innovatsiooni häkatone.
Projekti eesmärk on edendada koolides avatud õppe ideid läbi eluslaborite metoodika rakendamise.
Projekt keskendub Lääne-Virumaa piirkonna põhja- ja pinnavee seisundi parandamisele. See on hädavajalik, sest piirkonna põhja- ja pinnavett iseloomustavad põllumajandustegevusest ning elamurajoonidest tulenev saaste ning nõukogude aegse põlevkivitööstuse jääkreostus.
MathBusters projekti eesmärgiks on vahetada kogemusi ja ideid, mis puudutavad teaduskeskustes läbi viidavate matemaatika teemaliste tegevuste välja töötamist ja läbi viimist.
Minu AHHAA elamus on projekt, mille käigus valmib külastajale mõeldud veebirakendus.
Rahvusvahelise koostööprojekti SocKETs mille eesmärgiks on katsetada ja arendada välja meetodeid ja praktilisi juhiseid selleks, et progressi võimaldavate tehnoloogiate (inglise keeles Key Enabling Technologies ehk KETs) arendustööd vastaksid rohkem ühiskondlikele väärtustele ning vajadustele.
Urban Travel Machines on Loov Euroopa projekt, mis keskendub kunstilisele uurimistööle kaasahaaravas virtuaalreaalsuses ja liikumisdisaini valdkonnas, tegeledes lugude jutustamise ja kirjandusega.
Projekti eesmärk oli külastada kaht teaduskeskust ning õppida neid külastades erinevaid praktikaid ja lahendusi, mida saaks kasutusele võtta ka AHHAAs. Projekti „Science Centre Shadowing“ jooskul külastasid 8 AHHAA keskuse töötajat kaht teadukeskust Euroopas – Sciences et de l'Industrie teaduskeskust Pariisis ja NEMO teaduskeskust Amsterdamis.