Töötoad

AHHAA töötoad avavad teadusmaailma detailidele ukse.

Ikka on aeg-ajalt tekkinud küsimus, miks seep käed puhtaks peseb? Või miks on limonaadi sees mullid? Kuidas tegelikult raketid õhku tõusevad? Kas kõik bakterid on pahad? Mis on vererõhk – kas mul on veri rõhu all ja milleks see on vajalik?

AHHAA töötoad on üheks põnevaimaks viisiks pugeda sisse teadusmaailma ja vaadata seda läbi suurendusklaasi. Töötubade programm on üles ehitatud selliselt, et kõik inimese viis meelt saavad mõnusalt ergutatud! Huvitavad avastused, põnevad katsed, äkilised eksperimendid ja teadmistepõhised seletused on vaid üks osa sellest, mida AHHAA töötoad pakuvad.

Töötoad

Ahhaa, bakterid!

Proovi kätt tõelise mikrobioloogina! Iga töötoas osaleja saab testida enda valitud pindu veendumaks, kas ala on puhas või käib seal põnev mikroorganismide elu.
Vanusele 5+
40 min

Jäätiselabor

Uurime, kuidas valmib mõnus külm maius ja teeme ka ise jäätist. Lisaks saad teada, kust jäätis pärit on ja kuidas seda vanasti valmistati.

Vanusele 9+
45 min

Köögiviljakeemia

Millest saavad köögiviljad oma värvi? Kuidas neid värve viljadest eraldada? Keemialaboris vastame just sellistele põletavatele küsimustele! Lisaks mõnusale kõhutäiele pakuvad köögiviljad ka vahvaid katsevahendeid laborisse!
Vanusele 9+
40 min

Kofeiinikristallid

Töötoas eraldame kofeiinitablettidest kofeiini, loome kaunid kristallid ja imetleme neid läbi mikroskoobi.
Vanusele 12+
45 min

Lõhnade süntees

Mis on ühist kodukeemial ja kommidel? Uurime, millised kemikaalid panevad lõhnama nii puhastusvahendid kui ka kommid. Loome keemialaboris ise erinevaid lõhnaaineid.
Vanusele 14+
45 min

Limonatoorium

Kergitame saladuseloori limonaadi ajaloolt ja teeme ka päris Limpa limonaadi! Lisaks uurime, millal valmistati esimene karastusjook ja kuidas saavad mullid limonaadi sisse.
Vanusele 4+
45 min

Pildi ilmutamine

Reisime tagasi aega, kus ei olnud iPhone'i ja pildid ei tulnud printerist ning ilmutame pilte vanaaegse raua-sinitrükk tehnikaga. Räägime ka üldiselt fotograafia põnevast ajaloost ja ilmutamise protsessist tänapäeval. Kemikaalidega loodud sini-valge pildi saab igaüks kingituseks koju kaasa.
Vanusele 8+
40 min

Raketi lennutamine

Mis paneb raketid lendama? Milline peaks välja nägema üks hea rakett? Töötoas õpime, kuidas panna lihtsa vaevaga rakett õhku tõusma ja mida selleks täpsemalt vaja on. Disainime ise endale raketi ja lennutame seda võimalikult kõrgele!
Vanusele 8+
40 min

Seebilabor

Arutame, miks mullide saamiseks tuleb veele seepi lisada ja uurime, kuidas vanasti kodus seepi keedeti. Kõige lõpuks teeme ka ise vahutavat ja hästi lõhnavat seepi!
Vanusele 5+
45 min

Silma lahkamine

Saa teada, kuidas töötavad meie silmad ja kellel on maailma suurim silm. Lisaks saad kontrollida, kui kindlalt hoiab sinu käsi skalpelli silma lahates.
Vanusele 10+
45 min

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tutvu selle maiuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks saad ka ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, suussulavat šokolaadi!
Vanusele 5+
45 min
Või võta ühendust tellimus@ahhaa.ee või telefonil 515 6766