Mis on AHHAA?

Avastamisrõõmu kõigile!

AHHAA teaduskeskuse eesmärk on väärtustada õppimist, pakkudes kõigile avastamisrõõmu.

Teaduskeskuse asutajad on Tartu Ülikool, Haridus- ja Teadusministeerium ja Tartu linn.

AHHAA põhiülesanne on teaduse tutvustamine laiale avalikkusele. Tänaseks on AHHAA üritusi külastanud enam kui kolm miljonit igas vanuses inimest. AHHAA ajaloo ja varasemate näituste kohta loe lähemalt siit.

AHHAA Tartu kesklinnas asuvas majas saab vaadata ja ise järgi proovida erinevaid eksponaate, osaleda unikaalses kerakujulises planetaariumis toimuvatel filmiseanssidel ja vaadata etendusi teadusteatris. AHHAA-sse on oodatud igas vanuses külastajad, et veeta sisukas ja tegutsemist täis päev.

Rahvusvaheline koostöö

AHHAA on rahvusvaheliselt tunnustatud koostööpartner mitmes organisatsioonis. AHHAA kuulub ka Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni (NSCA). Lisaks on AHHAA tegev ka Euroopa Teaduskeskuste Organisatsiooni (ECSITE), Euroopa Teadusfestivalide organisatsioonis (EUSEA) ja Rahvusvahelises Planetaariumide Ühingus (IPS).

AHHAA missioon

AHHAA missiooniks on teadmistepõhise mõtteviisi kujundamine pakkudes avastamisrõõmu. AHHAA neli põhiväärtust on teadmistepõhisus, ägedus, professionaalsus ning sõbralikkus. AHHAA on originaalne ja uuenduslik, meie tegevus põhineb faktidel, teadusel ja kogemusel. Väärtustame haridust, oleme usaldusväärne partner ning avatud uutele ideedele.

AHHAA visioon

AHHAA visioon on olla eelistatuim teadushariduslik külastuskeskus Baltimaades igale vanusegrupile. AHHAA-s on põnevad näitused, populaarsed temaatilised sündmused, atraktiivne püsiprogramm eesti, vene, inglise ja läti keeles.