Töötoad

AHHAA töötoad avavad teadusmaailma detailidele ukse.

Ikka on aeg-ajalt tekkinud küsimus, miks seep käed puhtaks peseb? Või miks on limonaadi sees mullid? Kuidas tegelikult raketid õhku tõusevad? Kas kõik bakterid on pahad? Mis on vererõhk – kas mul on veri rõhu all ja milleks see on vajalik?

AHHAA töötoad on üheks põnevaimaks viisiks pugeda sisse teadusmaailma ja vaadata seda läbi suurendusklaasi. Töötubade programm on üles ehitatud selliselt, et kõik inimese viis meelt saavad mõnusalt ergutatud! Huvitavad avastused, põnevad katsed, äkilised eksperimendid ja teadmistepõhised seletused on vaid üks osa sellest, mida AHHAA töötoad pakuvad.

Töötoad

Ahhaa, bakterid!

Proovi kätt tõelise mikrobioloogina! Iga töötoas osaleja saab testida enda valitud pindu veendumaks, kas ala on puhas või käib seal põnev mikroorganismide elu.
Vanusele 5+
40 min

Jõulušokolaadilabor

Alates 01.12.2023 Kuni 07.01.2024
Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tutvu selle maiuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks saad ka ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, suussulavat jõulušokolaadi!
Vanusele 5+
45 min

Limonatoorium

Kergitame saladuseloori limonaadi ajaloolt ja teeme ka päris Limpa limonaadi! Lisaks uurime, millal valmistati esimene karastusjook ja kuidas saavad mullid limonaadi sisse.
Vanusele 4+
45 min

Mutrid-poldid selgeks

Me kõik teame lugusid poldist ja mutrist, kuid kuidas need tegelikult toimivad ja mis neil õigupoolest vahet on? Töötoas valmistame kõige noorematele erinevatest kinnitusvahenditest vahva võtmehoidja.
Vanusele 4+
40 min

Seebilabor

Arutame, miks mullide saamiseks tuleb veele seepi lisada ja uurime, kuidas vanasti kodus seepi keedeti. Kõige lõpuks teeme ka ise vahutavat ja hästi lõhnavat seepi!
Vanusele 5+
45 min

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tutvu selle maiuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks saad ka ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, suussulavat šokolaadi!
Vanusele 5+
45 min

Jõuluseebilabor

Alates 01.12.2023 Kuni 07.01.2024
Oled sa piparkoogi- või mõnd muud jõululõhna tundes mõelnud, et see võiks kauem kesta? Selles töötoas paneme jõululõhnad seebi sisse, et saaksid mõnusa elamuse sõbrale kinkida või sellest ise rõõmu tunda!
Vanusele 5+
45 min