EduHack

„Häkaton“ on populaarne koosloomise formaat, kus ühe või kahe päevaga leitakse väikeses meeskonnas mingisugusele probleemile innovaatiline lahendus. Häkkima tähendabki kastist välja mõeldes probleemi lahendama, ja seda mitte ainult programmeeritava tarkvara või riistvara abil.

Teaduskeskus AHHAA juhib rahvusvahelist EduHack projekti, mis loob juhismaterjalid, kuidas läbi viia haridusliku innovatsiooni häkatone. Projektipartnerid koguvad selle jaoks olulist sisendit oma kohalikelt haridusinnovaatoritelt, viivad läbi neli piloothäkatoni ning loovad häkatonide korraldamist toetava veebiplatvormi.

Haridusliku innovatsiooni häkatone saab korraldada näiteks:

  • koolides, et lasta õpilastel ise töötada neid kõnetava probleemi lahendamise heaks;
  • huviharidusasutustes organisatsiooni tegevuste laiendamiseks;
  • ettevõtetes talentide leidmiseks;
  • omavalitsuste haridusosakondades kodanike, spetsialistide ja ettevõtjate kaasamiseks.
Projekt EduHack kestab kolm aastat, 2019. aasta septembrist 2022. aasta detsembrini. Projektipartnerid on lisaks AHHAAle:
  • Dublin City University – ülikool Iirimaal
  • Tekkekoy MEM – riiklik provintsi hariduskoordinaator Türgis
  • Hugin & Munin – loovagentuur Hispaanias
  • HOPU – tarkvaraarendaja Hispaanias
  • Ergon – IT-koolitajad Itaalias

Tulevased sündmused

Hetkel tulevased sündmused puuduvad.

Toimunud sündmused

3.-5. juunil 2022 toimus Hispaanias, Madridis haridusinnovatsiooni häkaton, kuhu olid oodatud õpilased, koolitajad, idufirmad ja kõik teised, kes soovisid anda enda panust haridusprobleemide lahendamiseks. Facebooki ürituse leiab siit.

13.-15. mail 2022 toimus Tartus, AHHAA teaduskeskuses haridusinnovatsiooni häkaton, kuhu olid oodatud kõik haridusvaldkonna tegijad vanuses 16+. Sellel sündmusel said kõik osalejad võimaluse koos oma meeskonnaga mõnd südamelähedast ja kiiret lahendust vajavat probleemi häkkida. Facebooki ürituse leiab siit.
15. ja 16. märtsil 2022 toimus Itaalias, Bassano del Grappa linnas EduHacki 2. rahvusvaheline koolitus ehk LTT, kus osalejad said läbi proovida häkatoni minivarianti. FB sündmuse leiab siit ja fotosid ning uudiseid koolitusest leiab EduHacki FB lehelt. 

28. oktoobril kell 14-18 ja 29. oktoobril 2021 kell 14-17 toimus projekti Eduhack rahvusvaheline koolitus, mille teemaks oli haridushäkatonide korraldamine. Koolitus toimus Zoomi keskkonnas, töökeeleks oli inglise keel. Kohtumisel jagasid Türgist ja Iirimaalt pärit häkatonide korraldajad ja hariduseksperdid oma kogemusi ning üheskoos tehti läbi mõned häkatonide juurde kuuluvad sammud.

27. septembril 2021 kell 14-16 toimus AHHAA keskuses haridusvaldkonna asjatundjate kohtumine, mille keskmes oli õppimine ja õpetamine koroonatingimustes ning haridushäkatonide võimalused kitsaskohtade lahendamisel.

5. märtsil 2021 toimus veebis Zoomi-keskkonnas EduHacki rahvusvaheline veebikoolitus „Education Hackathons – A New Way to Teach“, mille FB sündmuse leiab siit. Osales üle 40 haridusasjalise kõigist projektiriikidest, et saada täpselt teada, milles seisneb haridusinnovatsiooni häkatonide võlu ja millist rolli haridusprobleemide häkkimises mängib projekt EduHack.

6. juulil 2020 kell 11-13 toimus AHHAAs haridusvaldkonna asjatundjate kohtumine, mille keskmes olid probleemid haridusmaastikul ning haridushäkatonide võimalused kitsaskohtade lahendamisel.

Haridusinnovatsiooni häkatonide korraldamise juhised

Projekti käigus koostati Haridusinnovatsiooni häkatonide korraldamise juhised, mis on abiks kõigile, kes soovivad häkatoni korraldada. Lae fail alla siit või külasta projekti kodulehte: https://hackingeducation.eu/et/


Projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu Erasmus+ KA2 strateegilise koostöö programmist lepingu nr 2019-KA201-02-03 raames.

Lisainfo saamiseks võtke ühendust projektijuhiga: Helin Haga – helin.haga@ahhaa.ee

Kasutame küpsiseid. Selge!