Sündmuste arhiiv

Teadusteater

Uus!

Teadusteater Kuni 28. veebruar 2021

Katsed lämmastikuga

Selles teadusteatris demonstreerime kõige efektsemaid katseid vedela lämmastikuga - tekitame udupahvaku, purustame roose miljoniks killuks jpm!
30min

Näitused

Ajutine näitus Kuni 3. november 2019

Ahhaa, võidujooks kosmosesse!

Esimene inimene kosmoses, esimene inimene Kuul, esimene inimene...Marsil?!? Kui kaugele on võimalik minna ja kes jõuab esimesena kohale? 

Uus koguperenäitus ootab sind alates 4. maist AHHAAs!

Näitused Kuni 28. veebruar 2021

Ahhaa, foobiad!

Mida sina kõige rohkem kardad? Kõrgust? Ämblikke? Pimedust? Või hoopis seda, et internet läheb ära? Meie uus jube äge näitus "Ahhaa, foobiad!" varitseb sind AHHAA kolmandas saalis.

AJUTINE NÄITUS Kuni 22. märts 2020

Ahhaa, teaduse tuum!

AHHAA uuel näitusel kohtub vingete eksponaatide tuumik päris tuumateadusega! Keeruta ennast oravarattas ja inimgüroskoobil ning uuri, kuidas CERNis maailma parimaid osakesi põrgatatakse.

Eriüritused

Eriüritused Kuni 1. september 2019

AHHAA saab 22-aastaseks!

1. septembril kutsub AHHAA sind oma sünnipäevale! Sissepääs sündmustele AHHAA majapiletiga. Valmista ise suussulavat jäätist ja šokolaadi, tee mulle ja söö sünnipäevakringlit.

Eriüritused Kuni 7. september 2019

Septembri vaatlusõhtud AHHAAs

6.-7. septembril uudistame kasvavat Kuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning hea õnne korral ka süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritused Kuni 7. veebruar 2020

Sooduspakkumine lasteaedadele: piletid -50%

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaia- ja lastehoiurühmad. 6. jaanuarist 7. veebruarini 2020 on keskuse külastamine lasteaedadele 50% soodsam! Pakkumine kehtib broneeritud lasteaiagruppidele.

Eriüritused Kuni 14. veebruar 2020

Valentinipäeva eriseansid AHHAA planetaariumis

Suur Vanker, Väike Vanker ja paljud teised populaarsed tähtkujud on saanud oma nime Vana-Kreeka peajumala Zeusi armuseikluste järgi. Sel valentinipäeval pühendame planetaariumis kaks eriseanssi just Zeusiga seotud tähtkujumüütidele!
25 min Vanusele 14+

Eriüritused Kuni 7. mai 2021

AHHAA live teadusshow: maja 10. sünnipäev

AHHAA keskus tähistab 7. mail enda maja 10. sünnipäeva!
30 min
Uus!

Eriüritused Kuni 29. aprill 2021

AHHAA teadus-E-klubi

NB! Osalejate arv on täis!

Väikeste teadussõprade suure huvi tõttu avasime uue füüsikateemalise teadus-E-klubi grupi. Registreeri kohe, sest kohad täituvad kiiresti!

1h Vanusele 9-13
Uus!

Eriüritused Kuni 29. aprill 2021

AHHAA vaimse tervise teadus-e-kohvikud

Kevad on käes ja aeg on mõtteid tuulutada! Kuna tervis on peaasi, siis arutleme aprillikuu neljapäevadel põnevatel vaimse heaolu teemadel.

Osavõtt tasuta

Eriüritused Kuni 10. juuni 2021

Ahhaa, fluor!

Ütled fluor, mõtled hambapasta? Aga tegelikult kasutakse fluoroühendeid tänapäeval väga erinevates eluvaldkondades. Fluoroühendeid leidub veekindlatel rõivastes ja jalatsites, elektroonikas, ravimites ja põllumajanduskemikaalides.

2 h

Eriüritused Kuni 1. märts 2020

Ahhaa, vaheaeg on vahva!

22. veebruarist 1. märtsini ootab sind AHHAAs põnev bioloogia- ja anatoomiateemaline eriprogramm. Osavõtt keskusepiletiga

Eriüritused Kuni 28. veebruar 2021

Ahhaa, vaheaeg on vahva!

Uhh, talv ei jäänudki sel aastal taevasse! 20.-28. veebruarini ootab sind AHHAAs põnev talveteemaline eriprogramm. Tule ja katseta -196 kraadilise vedela lämmastikuga, mängi ekstreemse külmaga ja vaata, mis asjad on virmalised. Osavõtt programmist majapiletiga.

Eriüritused Kuni 30. august 2020

Augusti vaatlusõhtud AHHAAs

28.–30. augustil saab vaadelda õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud koos Jupiteri ja Saturniga ja erepunast Marssi. Kui taevaolud on head, võib näha kaugeid gaasihiiglasi Uraani ja Neptuuni. Eriti kanged vaatlejad võivad oodata umbes kella 2-ni hommikul, mil tõuseb ereda koidutähena nähtavale Veenus

Eriüritused Kuni 19. detsember 2020

Detsembri vaatlused AHHAAs

18.-19. detembril vaatleme kasvavat Kuud, Päikesesüsteemi gaasihiide Jupiteri ja Saturni ning ereda tähena säravat punast planeeti Marssi. Hea õnne korral paistavad ka täheparved, udukogud või raskesti leitavad planeedid Uraan ja Neptuun.

Eriüritused Kuni 5. juuli 2020

Eesti jäätise päev AHHAAs

Pühapäeval, 5. juulil ootab 300 kiiremat AHHAA külastajat TASUTA AHHAA popkornijäätis Balbiinolt! Lisaks toimub muhe eriprogramm, millest saab osa AHHAA majapiletiga.

Eriüritused Kuni 2. veebruar 2020

Jaanuari ja veebruari vaatlusõhtud AHHAAs

27. jaanuarist 2. veebruarini saab AHHAA katusel uudistada kasvavat Kuud, Veenust ja põnevaid süvataevaobjekte. Osalemine tasuta!

Eriüritused Kuni 24. jaanuar 2021

Jaanuari vaatlused AHHAAs

AHHAA jaanuarikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, terve õhtu ereda tähena säravat punast planeeti Marssi ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi, udukogusid või mitmiktähti.

Eriüritused Kuni 21. detsember 2020

Jupiteri ja Saturni ühenduse vaatlus

21. detsembri õhtul "kohtuvad" taevas Päikesesüsteemi suurimad planeedid Jupiter ja Saturn. Sellist haruldast taevanähtust nimetatakse suureks ühenduseks ning eelmine kord olid kaks hiidplaneeti üksteisele nii lähedal 1623. aastal! 

Eriüritused Kuni 17. juuli 2021

Juulikuu vaatlusõhtud AHHAAs

AHHAA juulikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, Päikesesüsteemi suurimaid planeete, gaasihiiglaseid Jupiteri ja Saturni ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi või mitmiktähti.

Eriüritused Kuni 27. juuni 2020

Juuni vaatlused AHHAAs

Meie teleskoobid töötavad ka valgetel öödel! 26.-27. juunil saab katusel uudistada kasvavat poolkuud, hiidplaneete Jupiteri ja Saturni ning muudki põnevat! Osalemine tasuta

Eriüritused Kuni 6. juuli 2021

Jäätisepäev AHHAAs

Ootame Sind T, 6. juulil meile külla, et tähistada koos Balbiinoga Eesti jäätise päeva!

Eriüritused Kuni 19. juuni 2020

Kuu ja Veenuse kattumise vaatlemine AHHAAs

19. juuni päeval saab näha päris haruldast sündmust, kuidas Kuu katab Veenuse. Tule AHHAA katusele vaatama!

Eriüritused Kuni 19. veebruar 2021

Külasta AHHAAd poole soodsamalt!

Eriüritused Kuni 1. juuni 2021

Lastekaitsepäev AHHAAs!

Tähistame 1. juunil üheskoos lastekaitsepäeva!
2 h

Eriüritused Kuni 25. september 2020

Lavatäis teadust!

Reedel, 25. septembril ootab sind AHHAAs traditsiooniliselt Teadlaste öö! Seekordne sündmus toob AHHAAsse veel rohkem teadusteatreid: sind üllatavad viis tipptegijat lausa kolmel laval!

Eriüritused Kuni 14. veebruar 2021

Lifehack vidinate konkurss

NB! Konkursi tulemused leiad altpoolt!

Hei, 14-19aastane nutikas noor! Sul on idee originaalsest vidinast, mis muudab igapäevaelu mingil moel lihtsamaks? Filmi see üles ja esita AHHAA lifehack vidinate konkursile. Võid võita 3000 eurot peo peale! 

Lifehacki vidin pole raketiteadus! Vaata VIDEOT ideedest, mis on praeguseks konkursile laekunud!
Vanusele 14-19 a.

Eriüritused Kuni 10. juuni 2021

Loodusfestival: Päikesevarjutuse vaatlus AHHAA katusel

Seitsmes Loodusfestival toimub 7.-13. juunil 2021!  Festivali raames korraldab AHHAA maja katusel päikesevarjutuse vaatluse!
2 h

Eriüritused Kuni 30. mai 2020

Mai vaatlusõhtud

29.-30. mail kell 21-00 ootame sind AHHAA katusele õhtutaevast vaatlema - nüüd lausa kolme teleskoobiga!

Eriüritused Kuni 21. november 2020

Novembri vaatlused AHHAAs

20.-21. novembril uudistame AHHAA katusel erinevaid Päikesesüsteemi planeete ja kasvavat poolkuud. Osalemine tasuta!

Eriüritused Kuni 25. oktoober 2020

Oh õudust, vaheaeg!

17.-25.10 ootab sind AHHAAs põnev eriprogramm.

Eriüritused Kuni 10. oktoober 2020

Ohutuspäev "Varu enne maru!"

AHHAA ja Päästeamet kutsuvad! Kuidas linnainimesena looduses ellu jääda? Kuidas toimida elektrikatkestuse korral? Kuidas muuta jõevesi joodavaks või valmistada toidujääkidest gurmeed? Üritus toimub AHHAA ees ja on tasuta.

Eriüritused Kuni 24. oktoober 2020

Oktoobri vaatlusõhtud AHHAAs

23. ja 24. oktoobri ööl võib AHHAA katuselt imetleda kõiki Päikesesüsteemi planeete peale Merkuuri, hea õnne korral ka täheparvi ja udukogusid.

Eriüritused Kuni 26. september 2020

Septembri vaatlusõhtu AHHAAs

2020. aasta sügistaevas kuulub planeetidele – neid paistab taevas õhtust kuni hommikuni. Kannatlikel vaatlejatel on võimalik ühe ööga ära näha kõik Päikesesüsteemi planeedid peale Merkuuri!

Eriüritused Kuni 8. november 2020

Superisade päev AHHAAs

Tule isa või vanaisaga AHHAAsse meisterdama ja mõnusalt aega veetma! Ehita katapulti ja uudista mutrimaailma, naudi teadusteatrit, suple pallimeres ja lasku köiega AHHAA katuselt

Eriüritused Kuni 25. jaanuar 2020

Särtsakas perepäev

Tartu Loodusmaja ja AHHAA kutsuvad vahvale energiateemalisele perepäevale!

Eriüritused Kuni 7. oktoober 2020

Tartu kaasava eelarve idee nr. 1: AHHAA avastuspark

Hea AHHAA sõber! Aita meil ehitada üks mõnus ja arendav teadustänav igas vanuses huvilistele: AHHAA avastuspark. Hääleta Tartu kaasava eelarve idee nr. 1 poolt!
Uus!

Eriüritused Kuni 19. august 2020

Teaduslaager "Ahhaa, teeme toiduga teadust!"

Eriüritused Kuni 22. aprill 2021

Teadust täis Laheaeg!

Lubage esitleda: LAHEAEG!

Osavõtt tasuta

Uus!

Eriüritused Kuni 25. september 2020

Tulevikutoidu konverents "Mis me homme sööme?"

Miks läheb kolmandik maailma toidust prügisse ja kuidas seda vältida? Kas GMO-d ja taimekaitsevahendid on head või halvad? Ja kas tulevikus oleme me taimetoitlased või kõigesööjad? Ja...mida me siis üldse sööme?
Uus!

Eriüritused Kuni 8. veebruar 2020

Ulme hea 18+ pidu

Ulme hea 18+ teadusmöll 8. veebruaril Teaduskeskuses AHHAA! Sind ootavad alati särav Lexsoul Dancemachine,  stand-up etendus „Teadlane VS koomik“, lõbus teadusorienteerumine, lasertuba, tarretisaju lahkamine ja palju muud peadpööritavat

Vanusele 18+

Eriüritused Kuni 20. veebruar 2021

Veebruari vaatlused AHHAAs

AHHAA veebruarikuu vaatlusõhtutel vaatleme õhtutaevas paistvat kasvavat Kuud, terve õhtu ereda tähena säravat punast planeeti Marssi ning kui taevaolud peaksid meid soosima, siis ka mõningaid süvataevaobjekte: täheparvi, udukogusid või mitmiktähti.
Uus!

Eriüritused Kuni 31. oktoober 2020

Õuduste laupäev AHHAAs

Laupäeval, 31. oktoobril ootavad sind AHHAAs eriti teravad elamused! Meisterda elevandi hambapastat, trikita meeltega ja valmista grimmi abil elutruu võltshaav. Lisaks ootame sind kõrvitsa- ja õudusteemalisse teadusteatrisse.
Uus!

Eriüritused Kuni 23. oktoober 2020

Öölaager "Ahhaa, tule, kui julged!"

Oktoobri öölaagrite (21.-22.10 ja 22.-23.10) keskmes on meie hirmus lõbus näitus "Ahhaa, foobiad!".Töötoas arutame, miks inimesed vahel midagi väga-väga kardavad, põneval taskulambiekskursioonil uurime teaduskeskuse risti ja põiki läbi, paneme oma meeled proovile ja uudistame teleskoobiga öötaevast.
Vanusele 9-13
Kasutame küpsiseid. Selge!