PERE: Dinosaurused: ellujäämise lugu

Planetaarium
Sissepääs eraldi piletiga
28 min
Vanusele 1+
Toimumisajad
Stella, nagu peaaegu kõik lapsed, on dinosaurustest vaimustunud. Ta teeb kooli jaoks ettekannet, mis räägib nende väljasuremisest. Kuu, tark ja maagiline õpetaja esitab paeluva küsimuse: mis siis, kui dinosaurused polegi täielikult välja surnud?

Stella ja Kuu rändavad läbi aja ning kogevad Maad kauges minevikus. Nad näevad, kuidas loomaliigid miljonite aastate jooksul muutusid ja arenesid, kuidas Maal kõndisid ajaloo suurimad loomad, soomustatud koletised ja tippkiskjad. Kuni ühe saatusliku päevani, mil Maad tabas hiiglaslik kosmiline kokkupõrge, mis põhjustas massilise väljasuremise.

Dinosauruste lugu aga seal ei lõppe. Stella avastab nende ellujäämise saladuse.

AHHAAs kohapeal

Või võta ühendust tellimus@ahhaa.ee või telefonil 515 6766

Veel planetaariumietendusi

LIVE: Teekond läbi universumi

Rändame koos läbi Universumi: alustame oma koduplaneedilt, Maalt, külastame mitmeid teisi päikesesüsteemi planeete, nende kaaslaseid ning inimeste loodud satelliite ja kosmosesonde.

FILM: Satelix

Satelliidid on meiega alati – alates hommikul ärkamisest, teekonnast kooli, tööle või reisile ning ka siis kui peaksime õhtul peredega aega veetma. Need on meie ööune valvurid ning juhatavad meie autodele ja mobiiltelefonidele teed, võimaldavad ennustada ilma ning on loendamatutel muudel viisidel kasulikud.

FILM: Võidujooks kosmosesse

„Võidujooks kosmosesse“ on esimene Eestis toodetud täiskuppel-planetaariumifilm, mis viib vaataja läbi inimkonna kosmoseajaloo algusaastate, kus tänase koostöö asemel toimus pingeline võidujooks USA ja NSVLi vahel, mille eesmärgiks nii riiklik propaganda kui ka tehnoloogiline üleolek.

FILM: Varjatud universum

Planeedid, tähed ja kõik muu, mida näha ja katsuda saame, moodustab Universumist kõigest 5%. Millest koosneb ülejäänud 95%? Selles filmis uurime galaktikates leiduvat nähtamatut tumeainet, mis koos salapärase tumeda energiaga moodustavad 95% Universumist.