FILM: Võidujooks kosmosesse

Planetaarium
Etendusele pääseb alates 5. eluaastast!
Sissepääs eraldi piletiga
31 min
Vanusele 14+
Toimumisajad
„Võidujooks kosmosesse“ on esimene Eestis toodetud täiskuppel-planetaariumifilm, mis viib vaataja läbi inimkonna kosmoseajaloo algusaastate, kus tänase koostöö asemel toimus pingeline võidujooks USA ja NSVLi vahel, mille eesmärgiks nii riiklik propaganda kui ka tehnoloogiline üleolek.
Kõigest 30 aastaga vahemikus 1945 kuni 1975 arenes kosmosetehnika esimestest vaevu kosmosesse jõudnud rakettidest kuni Kuul maandumise ja Maa orbiidil tiirutavate kosmosejaamadeni.

Seda ajalugu saame planetaariumis nüüd uuesti läbi elada, lennates kaasa nii Juri Gagarini ajaloolisel esimesel kosmoselennul kui ka esimeste inimestena Kuul maandunud Apollo 11 astronautidega.

Sobiv külastajatele alates 14. eluaastast.

AHHAAs kohapeal

Või võta ühendust tellimus@ahhaa.ee või telefonil 515 6766

Veel planetaariumietendusi

LIVE: Teekond läbi universumi

Rändame koos läbi Universumi: alustame oma koduplaneedilt, Maalt, külastame mitmeid teisi päikesesüsteemi planeete, nende kaaslaseid ning inimeste loodud satelliite ja kosmosesonde.

FILM: Satelix

Satelliidid on meiega alati – alates hommikul ärkamisest, teekonnast kooli, tööle või reisile ning ka siis kui peaksime õhtul peredega aega veetma. Need on meie ööune valvurid ning juhatavad meie autodele ja mobiiltelefonidele teed, võimaldavad ennustada ilma ning on loendamatutel muudel viisidel kasulikud.

FILM: Varjatud universum

Planeedid, tähed ja kõik muu, mida näha ja katsuda saame, moodustab Universumist kõigest 5%. Millest koosneb ülejäänud 95%? Selles filmis uurime galaktikates leiduvat nähtamatut tumeainet, mis koos salapärase tumeda energiaga moodustavad 95% Universumist.

PERE: Dinosaurused: ellujäämise lugu

Stella, nagu peaaegu kõik lapsed, on dinosaurustest vaimustunud. Ta teeb kooli jaoks ettekannet, mis räägib nende väljasuremisest. Kuu, tark ja maagiline õpetaja esitab paeluva küsimuse: mis siis, kui dinosaurused polegi täielikult välja surnud?