FILM: Satelix

Planetaarium
Etendusele pääseb alates 5. eluaastast!
Sissepääs eraldi piletiga
25 min
Vanusele 10+
Toimumisajad
Satelliidid on meiega alati – alates hommikul ärkamisest, teekonnast kooli, tööle või reisile ning ka siis kui peaksime õhtul peredega aega veetma. Need on meie ööune valvurid ning juhatavad meie autodele ja mobiiltelefonidele teed, võimaldavad ennustada ilma ning on loendamatutel muudel viisidel kasulikud.
Inimkond on rännanud üle maade ja merede ning uurinud läbi kogu Maa pinna. Alles hiljuti vallutasime lennukitiivul ka atmosfääri ning nüüd oleme astumas esimesi samme mõõtmatus Universumi ookeanis. Kosmosetehnoloogiad on meile igal sammul abiks, need sümboliseerivad rahvusvahelist koostööd üle kõigi maailmajagude ning võimaldavad meil oma planeedil ka järgmise aastatuhande elada. Kõlab uskumatult? Tule planetaariumisse ja veendu ise!

Sobiv külastajatele alates 12. eluaastast

AHHAAs kohapeal

Või võta ühendust tellimus@ahhaa.ee või telefonil 515 6766

Veel planetaariumietendusi

LIVE: Teekond läbi universumi

Rändame koos läbi Universumi: alustame oma koduplaneedilt, Maalt, külastame mitmeid teisi päikesesüsteemi planeete, nende kaaslaseid ning inimeste loodud satelliite ja kosmosesonde.

FILM: Võidujooks kosmosesse

„Võidujooks kosmosesse“ on esimene Eestis toodetud täiskuppel-planetaariumifilm, mis viib vaataja läbi inimkonna kosmoseajaloo algusaastate, kus tänase koostöö asemel toimus pingeline võidujooks USA ja NSVLi vahel, mille eesmärgiks nii riiklik propaganda kui ka tehnoloogiline üleolek.

FILM: Varjatud universum

Planeedid, tähed ja kõik muu, mida näha ja katsuda saame, moodustab Universumist kõigest 5%. Millest koosneb ülejäänud 95%? Selles filmis uurime galaktikates leiduvat nähtamatut tumeainet, mis koos salapärase tumeda energiaga moodustavad 95% Universumist.

PERE: Dinosaurused: ellujäämise lugu

Stella, nagu peaaegu kõik lapsed, on dinosaurustest vaimustunud. Ta teeb kooli jaoks ettekannet, mis räägib nende väljasuremisest. Kuu, tark ja maagiline õpetaja esitab paeluva küsimuse: mis siis, kui dinosaurused polegi täielikult välja surnud?