Tiiu Silla pink

AHHAA kauaaegse juhataja ja tunnustatud teaduse populariseerija Tiiu Silla mälestuspink.

Juba üle 3 aasta on möödunud päevast, mil meie hulgast lahkus särav, tegus ja imetlusväärne Tiiu Sild. Sel suvel, 17. juulil 2015 oleks Tiiu saanud 57-aastaseks.

Tema elutööks sai teaduskeskus AHHAA, mida ta juhatas alates 1997. aastast kuni oma surmani 16.02.2012. Tiiu Silla tegevust teaduse populariseerimisel tunnustati ka rahvusvaheliselt. Ta osales mitme rahvusvahelise teadusorganisatsiooni töös ja oli teaduskeskuste võrgustiku ECSITE juhatuse liige.

Tunnustused Tiiule:

  • Tegevuse eest AHHAA juhina valiti ta 2001. aastal Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni poolt Tartu Edukaks Daamiks 001
  • 2008 Valgetähe V klassi teenetemärk
  • 2011. aastal pälvis Tiiu Sild Eesti teaduse populariseerimise elutöö auhinna 
  • 16. veebruaril 2012 kuulutas Tartu linnavolikogu erakorralisel istungil Silla postuumselt Tartu aukodanikuks.

Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon valis Tiiu esimeseks Tartu Edukaks Daamiks ning pärast seda astus Tiiu ka ise assotsiatsiooni liikmeks. Seda tiitlit pidas ta enda jaoks oluliseks tunnustuseks, mis andis talle jõudu edasi minna.

Nüüd plaanivad Tiiu endised kaaslased EDA-st koos Teaduskeskus AHHAAga avada mälestuspingi Tiiu Silla auks.

Pingi jooniste autor on Tiiu nimekaim, Tiit Sild, kes on loonud ka Ülejõe pargi kaldaplatvormi, mis on Tiiu pingi plaanitud asukoht. Olemas on ka luba pingi paigaldamiseks ning töö teostajad. Kogu projekti maksumuseks kujuneb ca 10 000 €.

Pingi tutvustus
Joonis

Oma panuse pingi valmimisse on valmis andma nii AHHAA kui ka Tartu Linnavalitsus, ka on oma toetuslubaduse andnud mõned eraisikud (sh allakirjutanud). Kuna tegu on austusavaldusega Tiiule ja tema tegemistele, on võimalus projekti rahaliselt toetada kõigil, kes Tiiul isiklikult tundsid: kas tööalaselt, ühis(t)es organisatsiooni(de)s tegutsedes, vabal ajal või muul moel kokku puutudes.

AHHAA ja EDA kutsuvad rõõmuga projekti oma võimaluste piires toetama ning osalema avamistseremoonial, mis toimub Tiiu sünniaastapäeval 17.07.2015, Tartus Emajõe ääres.  

Neid, kes on panustanud, püüame projekti arenguga jooksvalt kursis hoida, kui saadate oma nime ja e-mailiaadressi e-posti aadressile: anneli755@hotmail.com

Oma annetuse (märgusõnaga „Tiiu pink“) saate üle kanda SA Teaduskeskus AHHAA arvele EE782200221023957647 (Swedbank)

Lisainfo ettevõtjatele – AHHAA on kantud ka tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.

SA Teaduskeskus AHHAA
Sadama 1, 51004 Tartu
RK: 90007572
KMKR: EE100927436    

Ette tänades

Anneli Rein, Mirjam Kippasto, Helmi Sakkov ja Merje Mets koostöös AHHAAga