ERC = Science2

Projekti ERC = Science2 eesmärgiks oli tutvustada avalikkusele Euroopa Teadusnõukogu (ERC- European Research Council) tegevust ja olulisust ning võimalusi Euroopa teadustegevuses.

Projekti ERC = Science2  eesmärgiks on tutvustada laiale avalikusele Euroopa Teadusnõukogu (ERC- European Research Council) tegevust, selle olulisust ja võimalusi Euroopa teadustegevuses, tekitades suuremat huvi ERC kui potentsiaalse teadusarendusekeskuse vastu.

Eesmärgi täitmiseks on projekti kaasatud 10 teadusmuuseumi ja -keskust ning 32 ülikooli. Projekti juhtivorganisatsiooniks on ECSITE (The European Network of Science Centres and Museums). Eesmärgi saavutamiseks korraldavad partnerorganisatsioonid üle Euroopa (sh AHHAA) tegevusi, mis tõstavad ühiskonna huvi teaduse vastu ning tutvustavad ka samaaegselt teadusele olulisi võtmeorganisatsioone.

AHHAA on kaasatud kolme erineva teema tegevuste läbiviimistesse- tuleviku linn, robootika ja muusika.

Tuleviku linna temaatikat käsitlevad sündmused toimuvad 2016. aasta septembrikuus Teadlaste Öö Festivali ajal.  

Projekt ERC = Science2 kestab kuni 2019. aasta jaanuarikuuni.

Projektiga seotud sündmused

Toimunud sündmused

  • Muusikanädal AHHAAs

11. - 15. aprillini 2018 toimusid AHHAA ja Science Squaredi koostöös vahvad muusikateemalised töötoad ja teadusteatri etendused, lisaks sai 11. aprillil osa võtta sünteetilise bioloogia teemalisest teaduskohvikust, kus esineb Mart Loog. Töötoad ja teadusteatrid leidsid aset AHHAA keskuses (Sadama 1), teaduskohvik kultuuribaaris Naiiv (Vallikraavi 6).

Loe lähemalt siit.

  • AHHAA ja Science Squared'i parimad töötoad
26.-30. septembril 2016 kell 12-19 (30. septembril 12-20) Lõunakeskuses (Ringtee 75). Ootame kõiki huvilisi osa saama tuleviku linna ja tehnoloogiateemalistest töötubadest. Osalemine tasuta, sündmus on osa Teadlaste Öö festivali programmist!
  • AHHAA ja Science Squared'i teaduskohvik: "Kuidas taimede "keel" maailma muudab?"
28. septembril 2016 kell 18 Lõunakeskuse Apollos (Ringtee 75). Taimed suhtlevad loomade ja teiste taimedega lõhnasignaalide kaudu, mis võivad stressiolukordades eriti intensiivseks muutuda. See aga mängib omakorda suurt rolli kogu Maa kliima kujundamisel. Taimede keelest ja nende rollist kliimamuutjatena räägib Eesti Maaülikooli professor Ülo Niinemets. Osalemine tasuta, sündmus on osa Teadlaste Öö festivali programmist!

Kontaktid ja lisainformatsioon

Projekti AHHAA-poolne esindaja on AHHAA projektijuht Annika Vesselov, annika.vesselov@ahhaa.ee.

Detailsem lisainformatsioon: Catherine Franche, ECSITE, e-mail: cfranche@ecsite.eu.

Projekti veebikanalid: