Teadlaste Öö Festival 2012 pidulikul lõpetamisel kuulutati välja teine hotell Pallase stipendiaat, kelleks on AHHAA giid Maarja Kuuspu. Maarja Kuuspu vastutada on üks AHHAA omanäolisem eksponaat, sipelgapesa.

Teadlaste Öö Festival 2012 pidulikul lõpetamisel kuulutati välja teine hotell Pallase stipendiaat, kelleks on AHHAA giid Maarja Kuuspu.

Maarja Kuuspu vastutada on üks AHHAA omanäolisem eksponaat, sipelgapesa. Tegemist on kogu maailmas ainsa kohaga, kus siseruumes saab oma silmaga uudistada kümnete tuhandete laanekuklaste igapäevaelu. Maarja Kuuspu on koostanud ja toimetanud eksponaadi interaktiivse veebi-platvormi ning viinud läbi mitmeid koolitusi kaaspersonalile sipelgate hooldamise ja elu teemal.

„Maarja on vedanud AHHAA sipelgate projekti südamega ja paljuski ainult tema entusiasmile ja visadusele on meil täna niivõrd suurepärane eksponaat saalis olemas,“ ütles stipendiumikomisjoni kuulunud AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk. „Maarja on tutvustanud eksponaati ajakirjandusele, on ajanud asju sipelgateadlase Ants-Johannes Martiniga, isiklikult käinud metsas sipelgaid toomas ja jälginud pesa ehitust ning hilisemat toimimist. Seda kõike on ta jõudnud ülikooli ökoloogiaõpingute kõrvalt ja töötades vaid osalise koormusega AHHAA-s. Sealjuures on tegemist väga positiivse ja rõõmsameelse kolleegiga.“

Tartu Kultuurkapitali juurde loodud sihtkapitaliga toetab hotell Pallas loovust ja teaduse populariseerimist AHHAA teaduskeskuses Tartus. Stipendiumi suurus on 1000 eurot ning seda saab stipendiaat kasutada enese erialaseks täiendamiseks kas Eestis või välismaal. Komisjoni otsuse kinnitas AHHAA teadusnõukogu.

AHHAA sipelgaprojekti toetab Keskkonna Investeeringute Keskus

Fotod sipelgapesa toomisest Tartu AHHAAsse Maarja Kuuspu eestvedamisel leiab SIIT.

Tagasi