Laupäeval, 6. detsembril toimub Teaduskeskuses AHHAA esmakordselt vabatahtlike päästepäev „Ahhaa, elu eest!“, mille raames tuhisevad keskuse lae all nööripäästjad ja lõigatakse lahti auto. Ürituse korraldaja Evelin Uibokand märkis, et

Laupäeval, 6. detsembril toimub Teaduskeskuses AHHAA esmakordselt vabatahtlike päästepäev „Ahhaa, elu eest!“, mille raames tuhisevad keskuse lae all

nööripäästjad ja lõigatakse lahti auto.

Ürituse korraldaja Evelin Uibokand märkis, et üritus toimub rahvusvahelise vabatahtlikepäeva raames. Ühelt poolt on selle ettevõtmise eesmärk tutvustada ja levitada vabatahtliku päästetegevuse ideed ning teisest küljest jagada teadmisi lihtsatest ohutusvõtetest.

„Leidsime, et miks mitte tutvustada vabatahtlike päästjate tegevusi ka laiemalt. Vabatahtlikud päästjad ei ole ainult need, kes tuleõnnetuste korral kutselistele päästjatele appi lähevad, vaid nende töös on vaja erioskusi, nad on oma kodukoha ohutuse alal ka sõnumitoojad, idee edasikandjad ning abistajad. Seda mõtteviisi soovime võimalikult paljude inimesteni viia,“ ütles Uibokand.

Lisaks eelnimetatule tegutsevad saalis päästekoerad, näidatakse lihtsaid, ent olulisi elustamis- ja ohutusvõtteid, külas on abipolitseinikud ja Kõrgema Sõjakooli kadetid. Proovida saab ka nii päästjate kui ka kaitseväelaste varustust ning tehnikat.

Uibokandi sõnul on ürituse laiem eesmärk ühendada meelelahutus ja olulised teemad - näiteks vajalikud teadmised ning võtted ohuolukordade ära hoidmiseks.

„Me ei tea kunagi, millistesse ootamatutesse või ohtlikesse olukordadesse võime sattuda. Äkki on vaja inimest elustada või kiiresti tuld kustutada,“ sõnas Uibokand. „Sellepärast ongi kiire ja oskuslik tegutsemine tihtipeale määrava tähtsusega. Igaühest meist võib ühel hetkel saada elupäästja!“ lisas ta.

Päästepäev algab teaduskeskuses laupäeval kell üks päeval ja kestab kuni kella seitsmeni õhtul. Igal täis- ja pooltunnil tutvustatakse päästega seotud ettevõtmisi suures saalis asuval pealaval. Sissepääs üritusele on AHHAA majapiletiga.

Vaata täpset ajakava siit: http://bit.ly/AHHAA-elu-eest

Tagasi