Laupäeval, 29. novembril korraldab Tartu ülikooli kliinikumi Lastefond koostöös Teaduskeskusega AHHAA ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga titepäeva, kus leidub põnevaid tegevusi ja avastamist nii pere pisimatele kui ka nende vanematele.

Laupäeval, 29. novembril korraldab Tartu ülikooli kliinikumi Lastefond koostöös Teaduskeskusega AHHAA ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga

titepäeva, kus leidub põnevaid tegevusi ja avastamist nii pere pisimatele kui ka nende vanematele.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv märkis, et lisaks annetuste kogumisele on Lastefondi jaoks oluliseks eesmärgiks inimeste teadlikkuse tõstmine. Üritusega kogutakse raha TÜ Kliinikumi perekeskusele ultraheliaparaadi soetamiseks.

„Koostöös Teaduskeskusega AHHAA saame oma tegevuse inimestele veelgi lähemale tuua andes võimaluse avastada erinevaid lapseootusega seonduvaid teemasid. Et ultraheli uuringud on suur teadus ja meil on parasjagu käimas just vastava aparaadi soetamise kampaania, siis tundus beebiootuse temaatika meile ideaalne koostöövõimalus, mida koostöös AHHAA ja Tartu tervishoiu kõrgkooliga ette võtta,“ rääkis Liiv.

AHHAA-poolse korraldaja Annika Vesselovi sõnul oodatakse majja nii beebiootel tulevasi emmesid kui ka pisikeste lastega vanemaid.

„Teadus ei ole mõeldud ainult neile, kes oskavad lugeda. Titepäeva eesmärk on näidata, et tegelikult saab teadusega tutvust teha juba päris pisikesena. Oleme oma teemapäeva ka vastavalt üles ehitanud,“ ütles Vesselov. „Kõiki maja eksponaate saab oma käega katsuda, kompida või lähemalt kuulata ja vaadata. Näiteks on meil olemas suur akvaarium, läbilõige sipelgapesast, võimalus avastada vee voolamise seaduspärasusi ja näha kuidas kooruvad tibud,“ lisas ta.

Põhjalikum info titepäeval aset leidva kohta ning ürituse programm on leitav Lastefondi ja Teaduskeskus AHHAA kodulehtedelt. Majapilet on lapseootel ja beebiga peredele 20 protsenti soodsam.

Suurte ja väikeste meelt lahutavad teadusteater, lühiseminarid ja töötoad. Teadmised saab proovile panna rahvatarkuste viktoriinis ning titeteemalisel takistusrajal. Lisaks on kõikidel soovijatel võimalik põhjalikult tutvuda ultraheliaparaadiga, katsetada vastsündinu süleshoidmist, riietamist, mähkimist ja osaleda tasuta beebide võimlemises või rasedate joogas. Eelnevalt on vajalik ennast eelnevalt registreerida ürituse kodulehel – http://bit.ly/titepaev

TÜ Kliinikumi perekeskus vajab uut ultraheliseadet suurenenud töökoormuse tõttu, et pakkuda vajalikus mahus teenust abivajajatele ega peaks patsiente jooksutama või raskeid ja õrnu aparaate edasi-tagasi transportima. Ühe seesuguse seadme orienteeruv hind on 21 000 eurot.

Tagasi