Neljapäeval, 15. novembril avasime raketipaugu saatel meie uue interaktiivse Austraaliast pärit kosmoseteemalise näituse „Ahhaa, kosmos!“. „Varem pole Eestis nii mastaapset kosmoseteemalist näitust olnud, mistõttu see on kohustuslik igale kosmosehuvilisele,“

Neljapäeval, 15. novembril avasime raketipaugu saatel meie uue interaktiivse Austraaliast pärit kosmoseteemalise näituse „Ahhaa, kosmos!“.

„Varem pole Eestis nii mastaapset kosmoseteemalist näitust olnud, mistõttu see on kohustuslik igale kosmosehuvilisele,“ kommenteeris avamisel AHHAA juhatuse liige Andres Juur. „Oleme ühte väljapanekusse kokku kogunud tehnikat, mis on juba kosmoses käinud, tehnikat, mis on sinna minemas ning näitame koopiad ja makette käimasolevatest kosmosemissioonidest.“

Näituseavamisel oli kohal TÜ õppejõud ja Eesti tudengisatelliidi Estcube-1 projekti eestvedaja Mart Noorma koos oma noorte kolleegidega. Just nende korraldada on Eesti esimese satelliidi lend Maa orbiidile vähem kui poole aasta pärast. Näitusel otsige kindlasti üles tudengisatelliidi prototüüp, et saaksite täpsemalt aimu sellest, mis ja miks teele saadetakse.

Palju elevust on tekitanud ka erakollektsioonist pärit luuresputnikut Kosmos 2083, mis on spetsiaalselt meie näituse jaoks AHHAAsse toodud. See sputnik on pärit Nõukogude Liidust ning käis kosmoses 1990. aastal. Ta kaalub 2,5 tonni, on 2-meetrise läbimõõduga ning tema hinnanguline väärtus on enam kui 2 miljonit eurot.

Kosmosehõngu lisas meie üritusele AHHAA töötajatest koosnev bänd Ann Fatman & Big Brown Butterfly ning nemad esitasid mitu kosmoseteemalist laulu.

Kellel veel kosmoses käimata, siis kiirustage, sest kuni aprilli lõpuni 2013 saate seda teha AHHAAs!

Tagasi