Reedel, 2. augustil paigaldas Teaduskeskus AHHAA Jõhvi-Tartu-Valga maantee äärde, 33 kilomeetri kaugusele Tartust hiigelpingi.

Reedel, 2. augustil paigaldas Teaduskeskus AHHAA Jõhvi-Tartu-Valga maantee äärde, 33 kilomeetri kaugusele Tartust hiigelpingi, mis on 4,45 meetrit kõrge ja 8 meetrit lai ning inspireeritud teaduskeskuse ühest populaarseimast eksponaadist, AHHAA fuajees asuvatest üleelusuuruses lauast ja toolidest.

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur rääkis, et originaal-hiidlaud ja hiidtoolid on teaduskeskuse esimesed oma eksponaadid. „Meie näituste külastajatel on olnud võimalus hiidmööblit uudistada juba üle kahekümne aasta ning tänu oma efektsusele on see üks meie enim pildistatud eksponaate.“

Juur märkis, et üleelusuuruses eksponaatidega tahetakse juhtida tähelepanu, et olukordadele tasub läheneda erinevatest perspektiividest ning julgustada vaatajat suuremalt mõtlema. „Sarnaseid põhimõtteid järgime ka AHHAA tegevuste planeerimisel: soovime, et lennukad ideed saaksid teostatud ning et oleksime mõttelt suured,“ lisas ta.

AHHAA hiigelmööbli-eksponaatide üks eesmärke on Andres Juure sõnul näidata, kuidas tajub paariaastane väikelaps objekte, mis täiskasvanute jaoks on täiesti tavapärastes mõõtmetes. „Ülekantud tähenduses oleme lapse vaatepunktile rõhunud ka mitmete teiste AHHAA eksponaatide juures: tahame tekitada ka oma suuremates külastajates samasugust siirast vaimustust ja avastamisrõõmu, mida lapsed tunnevad,“ rääkis Juur.

Huvilised leiavad AHHAA hiidpingi koordinaatide 58°10'53.1"N 26°20'33.4"E alt.

Tagasi