Eelmise aasta sügisest on põhikooliõõpilastel võimalus osa võtta kuuest erinevast AHHAA õppepäevast ning need said kohe ülipopulaarseks. Seda tänu sellele, et ühendame mitmed õppeained, kasutame uurimusõpet ning teaduskeskuses asuvaid

Eelmise aasta sügisest on põhikooliõõpilastel võimalus osa võtta kuuest erinevast AHHAA õppepäevast ning need said kohe ülipopulaarseks. Seda tänu sellele, et ühendame

mitmed õppeained, kasutame uurimusõpet ning teaduskeskuses asuvaid põnevaid „käed külge“ eksponaate ja teemanäitusi. Programmi juht Liina Vaher ja AHHAA-õppe giid-metoodik Kairi Möller selgitavad lähemalt, mida põnevat uus õppeprogramm noortele teadushuvilistele pakub.

Teadus ja haridus on lahutamatud ning teaduskeskuse roll hariduse toetajana saab olla eelkõige ainete lõimimine ja teadussaavutuste arusaadavaks tegemine. Muudame esmapilgul keerulised teooriad ja mõisted lihtsamaks, kui tõlgime need õppijate jaoks eluliste nähtuste ja isikliku kogemuse keelde.

Kasutades ära AHHAA õpikeskkonda toome õppijateni teadmise sellest, et teadus pole midagi meist kauget ja võõrast. Keemia, bioloogia ja füüsika uurivad tegelikult samu objekte, ka inimest ja elukeskkonda, kuigi erinevatest aspektidest lähtuvalt. AHHAA-õpe püüab koolis osadeks lammutatu taas tervikpildiks kokku panna.

AHHAA-õppe käigus treenime õpilaste oskust arutleda ning meeskonnas koos töötada. Omades õppimisel valikuvõimalust ning õigust ise kogeda ja katsetada, on teekond õppija jaoks huvitavam ning kokkuvõttes ka mitmekülgsemalt arendavam.

AHHAA-õppe eripära on mitmekülgsus ja põhjalikkus ning õppepäeval saavad tööd nii keha kui vaim. Selleks, et näiteks inimese anatoomiat tundma õppida, testime oma lihaseid, uurime oma skeletti, katsetame Münchauseni torni tõusmist, uurime laboris ning TÜ ajaloolise meditsiinikollektsiooni abil ehtsaid organeid. Kõik selleks, et mõista paremini, kuidas inimene toimib.

Meelte ja taju tundmaõppimisel kasutame eksponaate, mis kõiguvad, pöörlevad, on viltused või muul viisil mõjutavad meie põhimeeli. Inimese tervise ja toitumisega seoses süveneme koogikeemiasse ja uurime inimese energiakulu kolme trenažööri abil. Elupaikade uurimisel on abiks AHHAA tibula, inkubaator, sipelgad ja Punase mere akvaariumi elanikud.

Õppepäeva teevad põnevaks laboratoorsed tööd. Näiteks saab õpilane uurida sea kopsu, südant, neeru või silma ning kasutada mikroskoopi. AHHAA-õpe hõlmab kogu teaduskeskust ning viib õppijad ka kohtadesse, kuhu tavakülastaja ei pääse. Meelelahutusliku osa eest hoolitseb õppepäeva kokkuvõttev teadusteater.

Õppepäevadele ootame aineõpetajaid ka mitmekesi. Niimoodi muutuvad AHHAA-õppe päevad mitme aineprogrammi osaks ja tundides saab kogutud materjali ainepõhiselt edasi kasutada.

Loe AHHAA-õppe kohta lähemalt siit!

Tagasi