Koos Teadlaste Öö Festivaliga lõppes reedel ka nätsuseina eksperiment. Paljud pidasid näritud nätsu kleepimist vastikuks, ent soovisid siiski kaasa lüüa. Oma panuse andnud nätsunärijad said lõuendi taha ka

 

Koos Teadlaste Öö Festivaliga lõppes reedel ka nätsuseina eksperiment. Paljud pidasid näritud nätsu kleepimist vastikuks, ent soovisid siiski kaasa lüüa. Oma panuse andnud nätsunärijad said lõuendi taha ka nime kirjutada. Pilt ei saanud küll päris tervikuna valmis, ent põhiosa on nüüdseks koos. Kõige kiirem oli valgete nätsude ala katmisega, mistõttu pidime osavõtjatele esmalt piparmündimaitselisi nätse jagama, kuigi mõned nõudsid hoopis värvilisi närimiskumme. Viimasel päeval leidsid nätsuseina üles ka herilased, kes ründasid magusaid nätse ning tõmbasid külastajate tähelepanu endale.

Mõistatamise raskemaks muutmiseks oli pilt esmalt tagurpidi pööratud. Veel enne kui pilt õiget pidi asetatud, jagati arvamusi, et tegemist võiks olla jänese, elevandi või tulnukaga. Kui viimased roosad nätsud lõuendil ning pilt õiges asendis, tuli tuntud isiku kohta erinevaid pakkumisi. Kes arvas, et see on Hitler, kellele meenutas nätsupilt Michael Jacksonit või Siim Kallast. Tegelikult koorus maalist välja kunagine TÜ rektor, praegune haridusminister Jaak Aaviksoo.

Nätsuseina jäädvustas sõnas ja pildis Triinu Avans, kes ka festivali vabatahtlikuna projekti valmimisel kaasa lõi.

[gallery link="file" columns="4"]

Tagasi