2013. aastal püstitas Teaduskeskus AHHAA oma uue maja kõigi aegade külastajarekordi. Keskust külastas siis 20 000 inimest rohkem kui eelmisel aastal mis teeb kokku ligi 190 000 teadushuvilist! Lisades

2013. aastal püstitas Teaduskeskus AHHAA oma uue maja kõigi aegade külastajarekordi. Keskust külastas siis 20 000 inimest rohkem kui eelmisel aastal mis

teeb kokku ligi 190 000 teadushuvilist!

Lisades sellele numbrile ka AHHAA 4D elamuskino, Tallinna ja Pärnu filiaali külastajad ning erinevatel AHHAA korraldatud teadussündmustel osalejad, siis oli 2013. aasta ahhaa-elamuse saajate koguarv 279 701 inimest. Teaduskeskuse juhatuse liige Pilvi Kolk peab edu põhjuseks mitmekesisust – AHHAA pakub tegutsemisrõõmu nii päris väikestele kui ka suurtele.

Kas sa teadsid, et möödunud aastal oli AHHAA peamaja külastajate seas turiste tervelt 48% ehk peaaegu pooled? Enamik neist on pärit Lätist ning Venemaalt ning AHHAA on läti kooligruppide ja perede seas jätkuvalt populaarne reisisihtkoht. Lätlastele on AHHAA hästi tuntud ka seetõttu, et keskust käiakse tutvustamas mitmetel messidel ning nädal aega vältava ringreisi raames külastatakse erinevaid Läti linnu.

Sellega AHHAA maailmavallutamisplaanid ei piirdu. Eelmisel aastal sai meie hoogsatele teadusteatri etendustele kaasa elada mitmetel teadusfestivalidel Poolas, Serbias, Horvaatias, Lätis ja Venemaal.

Suur külastajamenu annab 2014. aastal võimaluse ehitada ning rentida kallemaid näituseid. Nii näiteks valmib koostöös Lennusadamaga maikuu alguseks suurejooneline merekatastroofidest jutustav näitus, novembris aga kolivad teaduskeskusesse dinosaurused.

 

Tagasi