TÖFi peakorraldaja: tänavune festival kasvatas kogukonnatunnet

Möödunud nädalal lõppenud ja kuus päeva väldanud Teadlaste Öö Festivalist (TÖF) võttis osa rohkem kui 50 000 inimest. Kokku toimus festivali raames 400 teadussündmust ligi 40 kohas üle terve Eesti.

Möödunud nädalal lõppenud ja kuus päeva väldanud Teadlaste Öö Festivalist (TÖF) võttis osa rohkem kui 50 000 inimest. Kokku toimus festivali raames 400 teadussündmust ligi 40 kohas üle terve Eesti. 

TÖFi peakorraldaja Helin Haga sõnul jõudis tänavune festival mitmetesse kohtadesse esmakordselt. Kaetud olid kõik Eesti suuremad linnad ja palju tegevusi jätkus ka väiksematesse kohtadesse nagu Räpina, Tõstamaa või Tamsalu. 

„Teadlaste Öö Festival oli sellel aastal kõikjal Eestis. Tahaksin kiita meie sündmuskorraldajaid, kes olid tänavu erakordselt tublid ja kandsid endas õige teadusfestivali vaimu. Tänavune TÖF kasvatas kogukonnatunnet,“ rääkis Haga. 

Erilist rõõmu valmistas Hagale aga see, et paljud ettevõtmised, mis toimusid Eestis esimest korda, saavutasid suure populaarsuse ja vaatajate huvi. 

„Eriti tooksin välja meie AHHAA keskuse taga toimunud filmiõhtuid, mida külastas mõne päeva jooksul tuhandeid inimesi sadade autodega. Esmakordselt korraldatud kaisuloomahaigla ning teadusteatrite konkurss võeti väga hästi vastu ja etendustel oli kõigis kolmes sündmuspaigas täismaja,“ rõõmustas peakorraldaja. „Eriline tänu kuulub veel Tallinn Music Week’i koorilaulu- ja punkmuusika kontserdile ning Haapsalu sündmuskorraldajatele, kes panid kokku väga hea programmi.“ 

Populaarseks osutusid ka koolide eriprogrammid. Haga märkis, et paljud koolid võtsid festivali korraldamist südamega ja iga päev pakuti midagi oma õpilastele ning nende vanematele. Kokku andsid Teadlaste Öö Festivali programmi oma panuse 35 kooli. 

„Koolide osalemine oli meile suureks auks ja rõõmuks. Oli näha, et huvi klassiväliste tegevuste vastu on suur nii õpilaste kui ka õpetajate seas;“ lisas Haga. 

20.-25. septembrini aset leidev Teadlaste Öö Festival toimus tänavu juba kümnendat korda. Festival on ainus üle-eestiline teadusfestival ja ühtlasi ka kõige pikema traditsiooniga teadussündmus terves Baltikumis.  

Teadlaste Öö Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima.