Toompeal koguneb Eesti esimene rahvusvaheline noorte teadusparlament

Neljapäeval, 10. jaanuaril 2013 kogunesid Tallinnas 48 Eesti ja Läti noort, et osaleda Eesti esimesel rahvusvahelisel noorte teadusparlamendil, mille korraldab AHHAA. Esimene päev on edukalt läbitud, osaledes ekskursioonil Riigikogus

Neljapäeval, 10. jaanuaril 2013 kogunesid Tallinnas 48 Eesti ja Läti noort, et osaleda Eesti esimesel rahvusvahelisel noorte teadusparlamendil, mille korraldab AHHAA. Esimene päev on edukalt läbitud, osaledes ekskursioonil Riigikogus ja tutvudes parlamendi tööpõhimõtetega (mille käigus said vastuse ka paljud noorsaadikute küsimused). Samuti külastati AHHAA Tallinna filiaali.

Homme algaval teadusparlamendil mängitakse läbi interaktiivne osalusmäng DECIDE, mille käigus panevad saadikud kokku päris oma seadus, mis aitaks noortel Internetti turvalisemalt kasutada. Koos arutatakse, kas tänapäeva noori võib nimetada copy-paste põlvkonnaks, kuivõrd saab erinevaid infoallikaid usaldada ning kas autoriõiguse ja sõnavabaduse mõisted on kübermaailma otseselt ülekantavad.

Kell 15 toimub istung, mida juhatab Riigikogu esimees Ene Ergma. Istungil tutvustavad eesti ja läti noortest koosnevad komisjonid oma ideid teistele ning hääletusvoorus püütakse jõuda ühtse ja universaalse seaduseni. Samuti kohtutakse Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liikme Kalev Pihli ja MTÜ Arvutikaitse juhataja Aare Kirnaga, kes räägivad internetiturvalisusest ja sellega seotud Eesti seadusandlusest.

Loe DECIDE'i kohta lähemalt siit.