Teadus kupli all

Kõikidel huvilistel on sellelgi aastal võimalus külastada festivali ajal juba traditsioonideks saanud teaduskupleid Raekoja platsil, osaleda kaasahaaravates töötubades ning nautida lustakaid ja plahvatuslikke teadusteatri etendusi. Teisipäeval ja

Kõikidel huvilistel on sellelgi aastal võimalus külastada festivali ajal juba traditsioonideks saanud teaduskupleid Raekoja platsil, osaleda kaasahaaravates töötubades ning nautida lustakaid ja plahvatuslikke teadusteatri etendusi.

Teisipäeval ja kolmapäeval meisterdati teaduskuplis 3D prille. Nii suured kui väikesed huvilised said lahkete juhendajate abiga valmistada endale prillid ning testida saadud tulemust.

Väga populaarne oli taas „haava“ töötuba. Võiks arvata, et grimmikunst on keeruline ja aeganõudev, ent teaduskupli töötoas sai igaüks endale 10-15 minutiga maalida hirmutava väljanägemisega efektse tehishaava, millega sõpru ehmatada.

Kell on tänapäeva kiires ühiskonnas väga vajalik ese ning huvilised said teaduskuplis oma loovust kasutades endale ise papptaldrikust kella valmistada. Samuti räägiti kõikvõimalikest aja arvestamiseks välja mõelnud nippidest. Kõrvallauas meisterdati paberist kaasaskantavat vikerkaart. Värvid tõmbavad alati tähelepanu, tekitavad erinevaid seoseid ja tundeid. Töötuba oli kasulik veel selle poolest, et toimus ka niinimetatud värvusõpetus - juhendaja tutvustas põhi- ja vastandvärve.

Väga põnev ja eriskummaline oli kakukese valmistamise töötuba. Toiduga mängimine pole viisakas, aga just siin töötoas on lubatud seda reeglit eirata! Kakukese tegemiseks kasutati igapäevaseid toiduaineid, nagu näiteks jahu, vett, soola, sidrunhapet ja õli. Tulemuseks oli taignasegu, millest sai erinevaid kujukesi voolida. Lisaks jagati teadmisi kasutatud komponentide tähtsusest valminud segudes.

Kolmapäeval toimusid psühholoogiateemalised töötoad. Valmistati lima, kohal oli ka Tartu Tervishoiu Kõrgkool, mõõdeti vererõhku. Eriti kaasahaarav oli kunstkäe illusiooni eksperiment. Barjääri ühele poole asetati kunstkäsi ja teisele poole pani katsealune oma käe. Pintsliga mõlemat kätt silitades tekitati inimeses tunne, nagu oleks kunstkäsi päris. Pärast vastu kunstkätt lüües ehmatas katsealune, sest aju oli loonud seose.

Huvitavad eksperimendid ja kaasahaaravad tegevused jätkuvad teaduskuplis festivali lõpuni!

Teisipäeval ja kolmapäeval käis kunsti- ja psühholoogiateemalisi töötube uudistamas Triinu Avans, pildile püüdis need Laila Kaasik.

[gallery link="file" order="DESC" columns="4"]