Täna algas üle-eestiline Teadlaste Öö festival

Täna, 27. septembril algas kuni laupäevani vältav Teadlaste Öö festival, mille teemaks on keskkonnasäästlikkus ja taaskasutamine. Sündmuskohti, kus tänavune festival toimub, on üle 80.

Täna algas kuni laupäevani vältav Teadlaste Öö festival, mille teemaks on keskkonnasäästlikkus ja taaskasutamine. Sündmuskohti, kus tänavune festival toimub, on üle 80. 

Festivali peakorraldaja Elmar Reinholdi sõnult tahetakse tänavusel festivalil rõhutada seda, et keskkonnasäästlikkus algab inimesest endast. 

„Me näitame, et igal meie tehtud tegevusel on järelmõju. Eriti siis, kui kasutame ühekordseid pakendeid ja muid tooteid. Paljuski ollakse teadlikud sellest, et prügitootmist tuleb vähendada, kuid meie tahame näidata, kuidas,“ ütles Reinhold. 

Igal aastal toob Teadlaste Öö festival oma kavasse uusi sündmusi ja põnevaid ettevõtmisi.  

„Tänavuseks uudissündmuseks on Keskkonnainvesteeringute keskusega koostöös toimuv „Prügiteadlaste päev“, mis leiab aset 29. septembril AHHAA keskuses. Sellel sündmusel on rõhk prügi tootmise vähendamisel ja ümberkasutamisel ning vanast uue loomisel. Prügi on kasutatav ressurss,“ ütles ta. 

Reinhold lisas, et festivali sündmuste eesmärk on õpetada inimestele midagi uut ja põnevat ehk ükskõik, millisele festivali üritusele minna, on uued teadmised garanteeritud. 

„Kõige särtsakama sündmusena tooksin välja Robolahingu, mis toimub neljapäeva õhtul Tartu Raadi lennuvälja angaaris. Lisaks eelnimetatule toimub reedel Teadlaste Öö festivali klassika - kaisuloomahaigla Tartu ülikooli lastekliinikus, kus tutvustatakse lastele mänguliselt haiglaprotseduure ning näidatakse, et arste ei ole vaja karta,“ lisas peakorraldaja. 

Kuna sel aastal tähistab kogu Eesti 100. sünnipäeva, siis leiab festivali raames üritusi, mis on pühendatud just vabariigi juubelile, vaadates tagasi viimasele sajale aastale. 

Tänavune Teadlaste Öö festival toimub 27.-29. septembrini üle terve Eesti. Festival kulmineerub reedel üle-euroopalise Teadlaste ööga. Erinevaid teadusega seotud sündmusi toimub terve nädala vältel üle terve Eesti. Loe toimuva kohta lähemalt aadressilt: www.teadlasteöö.ee.