Sahtlitäis torti palun!

AHHAA-s ei ole kolleegi sünnipäev lihtsalt tähtpäev – see on hea võimalus korraldada vahva üllatus, mis pakuks sünnipäevalapsele ahhaa-elamuse! Aegade jooksul on erinevaid üllatusi olnud palju, kuid mõned neist on eriti ereda mälestuse jätnud.

Sahtlitäis torti

Ekspositsioonimeister Andres Kuura (edaspidi: Qra) on sedavõrd krutskeid täis kolleeg, et temale tavalise sünnipäevakoogi kinkimine ei tule kõne allagi. Just seetõttu võtsid AHHAA töökoja mehed nõuks organiseerida talle midagi hoopis põnevamat. Selleks monteeriti Qra töölaualt küljest sahtel, mis viidi kohvikusse ja paluti kondiitril valmistada sinna sisse üks vahva sünnipäevatort. Kondiitri reaktsioonist ajalugu vaikib, aga mõeldud-tehtud! Sünnipäeva hommikul oli Qra üllatus suur, kui sahtlisse kiigates vaatas sealt paberite-pliiatsite asemel vastu „sahtlitäis torti“. Sahtli kallal sai maiustada kogu kollektiiv!


Kaastunne vananemise puhul

Nagu öeldud, siis Andres Kuura on loomult hästi humoorikas inimene, seetõttu on teda üllatatud rohkem, kui üks kord. Qra puhul on kindel, et ta mõistab nalja, ka karmimat! Teda on kollektiivis ikka ja jälle tögatud "kõrge" vanuse tõttu ning kui ukse ees oli tema 50. juubel, otsustasid kolleegid talle selle sündmuse puhul südamest kaasa tunda. Selleks kujundati Kuura töölauast hauaplats, kuhu olid kokku kuhjatud nii matusepärjad kui kalmuküünlad. Sünnipäevalaps võttis kõik kaastundeavaldused rõõmuga vastu!

 

“Mis sul seal kodus on?” “Lilled. Heinamaa. Päikesepaiste.”

Raamatupidaja Maarja suureks armastuseks numbrite kõrval on loodus ja hobused. Maarja sünnipäeva puhul otsustasid kolleegid talle kabinetti võimalikult koduse õhkkonna luua. Kuna hobuse kohale toomine oleks liialt keeruliseks osutunud (samas, üks vahva klient tõi kord sündmuse raames keskusesse poni!), siis organiseeriti sinna terve hulk heinapalle, millest igati ergonoomiline töötool meisterdati. Kabinetti astudes tervitas Maarjat mõnus heina lõhn, mis tekitas sõna otseses mõttes „kodukontori“ tunde!


Kõige mõnusam sündmus on puhkus!

Sündmuskorraldaja Anna-Liisa unistas juba pikalt, et saaks sõita puhkusele ning varbad sooja merevette pista. Kuna töö vajas tegemist ja puhkusereisi kinkimine seetõttu kõne alla ei tulnud, otsustasid kolleegid talle „mere“ kohapeale tuua. Seda küll pallimere kujul! Kabinetti toodi sadu pallikesi, mille sees sai Anna-Liisa mõnusasti sulistada. Lisaks kujundati talle lemmik kolleegide nägudega keeglikurikad, mida pingete maandamiseks keeglikuuliga sihtida. Juba järgmisel päeval nägi Anna-Liisa oluliselt puhanum välja!

Terve suguvõsa oli kokku aetud

AHHAA juhatuse liige Andres Juur – nagu nimigi ütleb, siis pärineb ta juurikate suguvõsast. Mis võiks olla suguvõsa kokku tulemiseks tähtsam päev, kui sünnipäev? Andrese sünnipäeval hoolitsesid kolleegid selle eest, et kõik tema lähemad ja kaugemad sugulased saaksid kohale tulla. Kokku tassiti erinevad juurikad, mis Andrese kabinetti kenasti üles rivistati (ja riputati). Nii sai sünnipäevalaps kogu oma tähtsa päeva kallite sugulaste seltsis kvaliteetaega veeta!


Õhupallimeri

Pallimere temaatika on AHHAA-s populaarne. Kui lähenema hakkas raamatupidaja Liina tähtis päev, küpses kolleegide peas plaan täita tema kabinet õhupallidega. Ja seda sõna otseses mõttes! Egas midagi, sünnipäevale eelneval õhtul koguti kamp kokku, tõmmati kopsud õhku täis ja puhuti ümaraks sadakond sini-valget õhupalli. Kolleegidel oli õhupallidest rõõmu pikaks ajaks – Liina kabinetti sattudes juhtus ikka, et mõni neist „kogemata“ pauguga katki läks.

Ahhaa, Kaisa festival!

Turundusjumalanna Kaisa sünnipäev ei ole lihtsalt pidu, see on sündmus omaette! Seega polnud kahtlustki, et tema üllatamiseks tuleb midagi eriti grandioosset välja mõelda. Aga miks mitte korraldada Kaisa kabinetis Hawaii stiilis festival, mõtlesid kolleegid? Ja asutigi tegutsema - tulemuseks parim tantsumuusika, diskokuulid, toss ja värvilised lilledest pärjad. Sünnipäeva hommikul kabinetti astudes lõi melu sünnipäevalapse korraks pahviks, kuid juba järgmisel hetkel reivis Kaisa oma isikliku festivali peaesineja rollis. Aloha!