Nädalavahetusel kogunevad AHHAAsse noored elektrikud!

Täna õhtul algab Teaduskeskuses AHHAA juubelihõnguline 15. öölaager, mis sellel korral kutsub osalejaid uurima elektri ja energia kasutamist ning nende tagamaid. Laagri peakorraldaja Kairi Mölleri sõnul näitab laager lastele

Täna õhtul algab Teaduskeskuses AHHAA juubelihõnguline 15. öölaager, mis sellel korral kutsub osalejaid uurima elektri ja energia kasutamist ning nende

tagamaid.

Laagri peakorraldaja Kairi Mölleri sõnul näitab laager lastele seda, et elektrienergia ümbritseb meid kõiki igapäevaselt ja kohtades, kus seda esmapilgul ei oskakski oodata. „Öölaagris püüame üheskoos välja selgitada, kust energia tuleb ja seda, kas ning kuhu see kaob. Samuti uurime, mis juhtub siis, kui energia looduses äikese kujul valla pääseb,“ rääkis Möller.

Täna kell viis algavast ja homse hommikuni kestvast laagrist võtavad osa 10-14 aastased noored, kes saavad lühikese laagri vältel teada seda, kuidas teha puu- ning köögiviljadega elektrit, mis moodi töötavad elektriautot ja muuhulgas ehitatakse ise ka töötav elektrimootor. Loomulikult ei puudu laagrist ka särisev teadusteatri etendus ning põnev otsimismäng ööhämaras teaduskeskuses.

„Kui paljude osalejate jaoks on juba sündmuseks AHHAAs öösel viibimine, siis neid teadmisi, mida koju viia ja hilisemas elus kasutada – saab palju,“ lisas peakorraldaja.

Teaduskeskus AHHAA korraldab öölaagreid igal koolivaheajal. Laagrite eesmärk on viia igapäevaelu teaduslikud küljed lihtsalt, ent efektselt noorteni ning näidata, kuidas meid ümbritsevad asjad tegelikult töötavad. Varasemalt on AHHAA öölaagrites uuritud näiteks tähti ja tähtkujusid, merd, toitumist ja meie koduplaneeti.