Kergkaalu superstaarid

Tõestamaks, et hea planeerimise ja ideega on võimalik valmistada ka vähekaaluvaid, kuid võimsaid roboteid, tutvustame teile 5 maailmas tuntut kergklassi robotit.


Robomasina ehitamise puhul on üks paras väljakutse kaalupiiridesse jäämine. Ehitajate soov on ju ikka vormida piisavalt võimas võitlusmasin. Tihti aga “võimas” võrdub sõnaga “raske”.  Tõestamaks, et hea planeerimise ja ideega on võimalik valmistada ka vähekaaluvaid, kuid võimsaid roboteid, tutvustame teile 5 tuntut kergklassi robotit.

Kõik 5 robotit pärinevad telesarjast BattleBots.  Kokku oli lahingusarjas neli kaalukategooriat ning kõige kergemas võisid robotid kaaluda kuni 27 kilogrammi. Kõige raskemad aga kuni 154 kilogrammi. 

Võrdluseks, septembri lõpus Tartus toimuval robolahingul on kokku kaks kaalukategooriat: 0-25 kg ja 25-50 kg.


BattleBotsi kergkaalu superstaarid: 



Ziggo
Kaal: 24 kg

Ziggo keerlev keha oli tehtud terasest ning sinna olid kinnitatud metallterad. Roboti loojad said inspiratsiooni tema kassist, kes hüppas alati külalistele jala külge ning kriimustas neid.

Ziggo oli väga tugev nii kaitses kui ka rünnakus - ta muutus lähenematuks relvaks, kui ta keerles täiskiirusel ning teda oli pea võimatu rünnata. Ziggo oli vastutav parimatele kergekaalu hävitamistele ning ta on kroonitud parimaks kergekaalu robotiks.

 


Tentoumushi  
Kaal: 25 kg

Tentoumushil oli väga unikaalne relv, nimelt koosnes tema keha liivavormist, millega ta tõmbas vastased enda alla ning “lämmatas” neid. Vahel ehtis ka lepatriinu sisemust saag või konks, millega ta tegi vastastele kahju. Tentoumushil oli väga silmatorkav välimus ning seetõttu sai temast ka üheks rahva lemmikuks.






Mouser Mecha-Catbot
Kaal: 25 kg

Mouser’i keha oli kuplikujuline, mille tipp oli lame ja ta kere oli värvitud roosaks kassiks. Tema relvaks oli kahveltõstuk, mis ei tõstnud vastaseid üles, vaid külje peale ja tema selja taga oli väike kirves või saag.

 






Dr. Inferno Jr.
Kaal: 7,7 kg

Dr. Inferno Jr. kehaks oli lame kast millel olid kallakud servadeks ning tema tipus istus robot. Keskel oleva roboti kätes olid relvad, mida oli võimalik vahetada. Originaalselt olid nendeks ketassaag ja tiigersaag. Inferno Jr. oli mõeldud küll ajutiseks kasutamiseks, kuid tänu oma täpsele sõitmisele ja alumise osa puutumatusele, muutus ta väga tugevaks konkurendiks. Seda robotit keerati kummuli ainult ühe korra terve võistlusseeria ajal.

 




Sallad

 Kaal: 27 kg

Sallad’i eripäraks oli see, et ta oli ehitatud nelja nädalaga käepäraste vahenditega mis olid leitud garaažist. Ta oli lihtne ruudukujuline robot millel relvaks oli tõstev kang, kuid mida sai kasutada ka haamrina.