Dinosaurused purustavad AHHAAs rekordeid!

Eelmisel reedel Teaduskeskuses AHHAA avatud dinosauruste näitus on tänaseks majja toonud juba üle 10 000 saurusehuvilise! Teaduskeskuse juhatuse liige Pilvi Kolk märkis, et nende numbrite nimel on tööd tehtud

Eelmisel reedel Teaduskeskuses AHHAA avatud dinosauruste näitus on tänaseks majja toonud juba üle 10 000 saurusehuvilise!

Teaduskeskuse juhatuse liige Pilvi Kolk märkis, et nende numbrite nimel on tööd tehtud alates 2011. aastast, kui hakati otsima AHHAAle sobivaid dinosaurusenäituseid.

„Maailmas on neid kümmekond, kuid enamasti on nende siia toomine meile üle jõu käiv. Antud näitust õnnestus meil näha Taanis 2012. aasta lõpus ja seal sai ka sõlmitud kokkulepe näidata näituse juurde filmi, mille taanlased olid tootnud,“ ütles ta.

Rekordid on ületatud. Kui siiani oli kõigi aegade parim tulemus 2012. aasta Teadlaste Öö, mil maja külastas 1700 inimest, siis möödunud nädalavahetusel ületati see arv tuhande külastajaga.

10 000 on kümme protsenti Tartu elanikkonnast ja kui seda AHHAA varasema külastatavusega võrrelda, siis näiteks veebruaris 2012 käis teaduskeskuses terve kuu jooksul umbes 6000 inimest.

„Viimasel ajal on meil olnud keskmiselt 19 000 külastajat kuus, aga nüüd tuli poole kuu norm paari päevaga täis. Maja võimsus on tõepoolest viimase piiri peal, sest meil said näiteks riidehoius vabad riidepuud ja kapid otsa,“ möönis Kolk.

„Nii suure külastajaskonna puhul tagame kvaliteedi piisava professionaalse personaliga. Oleme saanud näiteks Teadlaste Öö Festivali ajal harjutada suurte inimrühmadega toimetulekut. Ainus, millest on kahju, on piletijärjekorrad. Paraku on meil ainult kaks kassat ja nii tuli nädalalõpus inimestel järjekorras aega veeta ehk liiga palju,“ lisas ta.

Teaduskeskus AHHAA ligi 700-ruutmeetrise näitustesaali täidavad 12 elusuuruses dinosaurust. Näitus ise avati kõikidele külastajatele reedel 14. novembril. Eksponaadid on toodud Suurbritannia rahvuslikust loodusloomuuseumist ja huvilised saavad AHHAAs sauruseid uudistada aprilli lõpuni.

Tänavu suvel väisas Teaduskeskust AHHAA kokku ligi 65 000 inimest, mis on seni läbi aegade kõige suurem külastajate arv. Ligi 50 protsenti keskuse külastajatest moodustavad välismaalased.