Baltikumi robootikud võistlevad nädalavahetusel AHHAAs

Tartu Ülikooli eestvedamisel toimub laupäeval, 10. jaanuaril Tartus Teaduskeskuses AHHAA  265 000 last ühendav  robootikavõistlus FIRST LEGO League, kus 9-16 aastased noored näitavad oma programmeerimisoskusi robotimängus, robotidisainis ning tutvustavad oma tehtud innovaatilisi õppimist hõlbustavaid lahendusi.

Tartu Ülikooli eestvedamisel toimub laupäeval, 10. jaanuaril Tartus Teaduskeskuses AHHAA 265 000 last ühendav  robootikavõistlus FIRST LEGO League, kus 9-16 aastased noored näitavad oma programmeerimisoskusi robotimängus, robotidisainis ning tutvustavad oma tehtud innovaatilisi õppimist hõlbustavaid lahendusi.

21. sajandi üheks oluliseks märksõnaks on laste võimalikult varajane STEM- ehk digitaalsete oskuste arendamine.

„STEM-oskused hõlmavad nii teaduse ja tehnoloogia mõistmist, insenerioskusi kui ka matemaatilist mõtlemist. Nende oskuste arendamine laste seas on üks prioriteetseid arengusuundi, mis tõstab Eesti konkurentsivõimet,“ rääkis FIRST LEGO League poolfinaalide koordinaator ja MTÜ Robootika esindaja Janika Leoste. „Nende oskuste populariseerimine ongi kõik ühendatud lastele mõeldud rahvusvahelisesse robootikahooaega FIRST LEGO League,“ lisas ta.


FIRST LEGO League üks põhiväärtustest rõhutab, et võidust olulisem on uute teadmiste saamine.

„Võistluseks valmistumine on mitme kuu pikkune meeskondlik protsess, kus juhendajad küll toetavad, aga lapsed teevad ise kogu too. „Meil on lõbus“ on olulisim põhiväärtus, mida näeb ka võistluspäeval,“ selgitas Leoste.

Üks interaktiivsemaid osi on robotimäng robotimänguplatsil.Võistlevad lapsed on võistluse eel üle kahe kuu tegelenud robotitele programmide kirjutamise ja robotiehitusega. „Mäng kestab 2,5 minutit ja selle aja jooksul peab meeskond oma autonoomse robotiga lahendama ära niipalju ülesandeid kui jõuab,“ ütles Leoste. Sellist robotimängu robotiplatsil mängib sel hooajal 265 000 last üle maailma 80 riigist.

Eestis toimub 9-16 aastastele lastele suunatud FIRST LEGO Leage võistlus juba kolmandat korda ja sellel hooajal on rekordiliselt osalemas ligi 500 koolinoort 68 meeskonnana. Esimene poolfinaal toimub Tartus Teaduskeskuses AHHAA, teine Tallinnas Energia Avastuskeskuses ning finaal 15.-16. märts Tallinnas Lennusadamas.