Algas üle-euroopaline Teadlaste Öö nädal
26.-30. septembril toimub traditsiooniline Teadlaste Öö nädal. Üle terve Eesti korraldatakse arvukalt teadusteemalisi prii sissepääsuga eriüritusi.
Väike valik Teadlaste Öö nädala kavast:
- Eesti Teaduste Akadeemias toimub 30. septembril teaduspärastlõuna „Linnud, luule ja teadus“, kuhu on oodatud kooliõpilased ja -õpetajad, aga ka kõik teised linnu-, loodus- ja kirjandushuvilised. Fookuses on linnud läbi erinevate tahkude
- Kohtla-Järve Gümnaasium ühendas sel aastal Teadlaste Öö nädalaks jõud TalTech Virumaa kolledžiga, tuues koos huvilisteni põneva teadusliku õhtupooliku rohepöörde teemadel „Kuidas parandada maailma?”. Muuhulgas toimuvad vinged töötoad teemadel: tuulelipu meisterdamine, prügisorteerimise tuvastamine, päikesepaneel Sinu kodus, looduslikud ehitusmaterjalid, säästlik lambipirn, EKOenergia, mehhaanilise energia loomine, päikeseenergia ventilaator, rohetehnoloogiad ja robotid.
- Narva teadusnädala raames leiab erinevates kohtades aset palju eriilmelisi teadussündmusi, näiteks tutvustatakse Päästeameti mereohutuse konteinerit, toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli praktiline seminar „Sinu käed võivad päästa elu”, ees on kohtumised huvitavate inimestega, kelle töö on seotud IT tehnoloogia ja digitaliseerimisega ning koolide haridusprogramm „Mis on alkeemia ja kes olid alkeemikud?”
- Tallinna Ülikooli Teadusnädal avab teaduse uksed kõigile! Nädala jooksul toimuvad vestlused inimõiguste teemal, katsed toiduvalmistamises, teadusmuusika ja testida saab oma kehalist toonust. Ees ootab põnev töötuba „Appi, ma leidsin aarde”, kust saab teada, mida teha, kui oled leidnud arheoloogilise leiu. Kas sa tead, kellele sellest teatata? Mis leidudest edasi saab?
- Tartus toimuvad põnevad töötoad ja ekskursioonid Tartu Ülikooli õppe- ja teadushoonetes, loodusmuuseumis ja botaanikaaias, samuti on külastamiseks avatud laborid, kuhu tavaliselt uudistama ei pääse. Tehnoloogiainstituudi fuajees on võimalik ise robotit juhtida, botaanikaaias tutvuda sammalde herbaariumiga ning Physicumi ja Chemicumi ümbruses kaasa lüüa teadusorienteerumisel.
Teadlase Öö nädalal teeb AHHAA ringi peale tervele Eestile!
Teadlaste Öö nädala raames korraldab AHHAA teaduskeskus suure ringreisi kõikidesse Eesti maakondadesse. Külastame koole ja kultuurimaju, kus esitame teadusteatreid ja toome põneva teaduse koju kätte! Igas ringreisi peatuspaigas esinevad ka silmapaistvad Eesti teadlased näiteks Riinu Härmas, Tuul Sepp, Erik Puura jt. Tutvu ringreisi koolidega siin: www.ahhaa.ee/ringreis
Projekti „Ahhaa, teadus ratastel!“ rahastab Eesti Teadusagentuur.