Algas üle-eestiline Teadlaste Öö Festival

Täna algas rohkem kui 900 erinevat teadussündmust koondav Teadlaste Öö Festival, millest oodatakse osa võtma enam kui 50 000 inimest. Seekordne festival on läbi aegade suurim. 

Täna algas rohkem kui 900 erinevat teadussündmust koondav Teadlaste Öö Festival, millest oodatakse osa võtma enam kui 50 000 inimest. Tänavune festival on läbi aegade suurim. 

Festivali korraldaja Annika Vesselovi sõnul jõuab tänavune festival lisaks suurematele linnadele ka väga väikeste kogukondadeni.  

„Nädala vältel toimub sündmusi igas maakonnas ja 30. septembril, kui on üle-euroopaline Teadlaste Öö, leiab aset tõeline teadusplahvatus – samaaegselt toimub kümneid teadussündmusi. Kokku korraldatakse sel nädalal üritusi rohkem kui 40 erinevas kohas üle Eesti,“ tutvustas ta. 

„Avapaugu annab festivalile esmaspäeval toimuv kaisuloomahaigla, kus lapsed saavad oma kaisuloomad tuua Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikusse ning meditsiini- ja hambaarstitudengid aitavad lemmikud terveks ravida. Teadusmelu kestab reedeni, mil festivali lõpetab suur 18+ ulmepidu AHHAA keskuses,“ lisas Vesselov. 

Festivali kaaskorraldaja Riina Nõupuu märkis, et programmis leidub sündmusi igal vanusele ja kuigi festivalil on palju rõhku pandud õpilastele ning noorematele teadushuvilistele, siis sündmused nagu teaduskohvikud, õuekino seansid või eriprogrammid ülikoolides, äratavad kindlasti ka vanema publiku huvi. Üks tähelepanuväärsemaid sündmusi on reedel Teaduskeskuses AHHAA toimuv FameLab.  

„Igal aastal toome festivali kavasse uusi suursündmusi ja meie seekordne tähtsündmus on Põhja-Euroopas esimest korda toimuv FameLab. Tegemist on rahvusvahelise stand-up teadusvõistlusega, mis toob lavale Eesti ja Läti noorteadlased, kes tutvustavad publikule oma teadussaavutusi väga kaasahaaraval viisil,“ rääkis Nõupuu. „Kõik osalejad peavad tegema etteaste, mis on humoorikas ja teadmistepõhine ning mahtuma kõigest kolme minuti piiresse.“ 

26.-30. septembrini aset leidev Teadlaste Öö Festival toimub juba 11. korda. Seekordne festival on läbi aegade suurim, kuna üle Eesti toimub rohkem kui 900 eriilmelist teadussündmust. Tegemist on Baltikumi suurima teadusfestivaliga. 

Teadlaste Öö Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima. 

Festivali kava asub aadressil www.teadlasteöö.ee