AHHAAsse jõudis põnev anatoomianäitus

Teaduskeskus AHHAA avas kahe suure näituse vahelisel perioodil põneva inimorganismist rääkiva näituse „Ahhaa, anatoomia!“. Mininäitus jääb keskusesse kuni 9. detsembrini.

Teaduskeskus AHHAA avas kahe suure näituse vahelisel perioodil põneva inimorganismist rääkiva näituse „Ahhaa, anatoomia!“. Mininäitus jääb keskusesse kuni 9. detsembrini. 

AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul räägib uus näitus sellest, kuidas inimesed saavad elada võimalikult kaua ja tervislikult. 

„Möödunud suvel näitasime külastajatele oma keskuses plastineeritud inimkehasid. Kui toona oli peamine rõhk visuaalsel elamusel, siis seekordne mininäitus on igati ahhaalik: kõike saab ise katsuda, proovida ja uurida,“ rääkis Kolk. 

Uus näitus jagab vastuseid erinevatele inimese anatoomiaga seotud küsimustele: Millised toidud on meie kehale head ja millised mitte? Millest koosneb aju? Kuidas pesta hambaid ja kuidas teha kunstlikku hingamist? 

Kolk märkis, et näitus tuli AHHAA keskusesse Poolast Gdanskis asuvast Hewelaniumi teaduskeskusest.  

„Meil on Hewelaniumiga hea koostöö juba teist aastat järjest. Möödunud sügisel, kui AHHAA vahetas teemanäitust, oli meil väljas Hewelaniumi näitus „Matemaatika ilu“. Sellel korral, kui kolmandas saalis näitust vahetatakse ja Rakett 69 saateid filmitakse, pakume külastajatele lisaelamust anatoomianäituse näol,“ ütles ta. 

Mininäitus sobib ka kõige nooremale külastajatele: seal on eksponaate, mis sobivad juba lasteialastele, ent osa näitusest pakub suuremat avastamisrõõmu pigem täiskasvanutele. 

Järgmine suur AHHAA näitus kannab nime „Ahhaa, illusioonid“ ja see avatakse 30. novembril. Tegemist on AHHAA enda valmistatud näitusega. Kolmas saal täitub illusioonidega, mis ühel või teisel viisil loovad pettekujutelmi ning tekitavad külastajates kahtlusi, et kas oma silm on ikka kuningas.