MUUTUSED PARKIMISES

AHHAAs toimub konverents kosmose tulevikust

Pühapäeval toimub Teaduskeskuses AHHAA kosmonautikapäeva puhul tasuta konverents „Kolime kosmosesse“, mis keskendub kosmoloogia arengule tulevikus. Konverentsile järgneb filmiõhtu ja tähevaatlus.

Pühapäeval toimub Teaduskeskuses AHHAA kosmonautikapäeva puhul tasuta konverents „Kolime kosmosesse“, mis keskendub kosmoloogia arengule tulevikus. Konverentsile järgneb filmiõhtu ja tähevaatlus.

Konverentsi korraldaja Margus Aru sõnul ootab ta osalema kõiki, keda see valdkond vähegi huvitab. Aru märkis, et äkki saab pühapäeval vastuse isegi küsimusele, mis meist tulevikus saada võiks.

„Kes täna veel kõhkleb, kas tulla või mitte, siis kindlasti tasub tulla. Pühapäeval on ainulaadne võimalus küsida oma ala spetsialistidelt küsimusi, mis võiksid endale kõige rohkem huvi pakkuda,“ rääkis ta. 

Aru lisas, et kui eelmistel aastatel on räägitud kosmonautikapäeva tähtsusest ja sellest, kuidas Eesti väikse riigina kosmoseuuringutesse panustada saab, siis sel pühapäeval räägivad teadlased sellest, mida inimene kosmoses veel teha saab.

„Mikk Sarv tutvustab meile etnoastronoomiat ehk seda, mis moodi vanad eestlased taevast nägid. Elusaine eksistentsist räägib Eva Stina Kerner ja Priit Kull kuulsatest Marsi-majadest. Proovime olla võimalikult laia haardega,“ sõnas korraldaja.

Lisaks konverentsile toimub filmi „Tähtedevaheline“ linastus ja kell üheksa ootab AHHAA inimesi selge ilma korral tagasi tähevaatlusele, mis toimub teaduskeskuse katusel.

Tähevaatlused on koos juhendajaga ja külastajatel on võimalus näha Päikesesüsteemi suurimat planeeti Jupiteri, aga ka Veenust ning hea ilma korral ka udukogusid.

AHHAA kosmonautikakonverents toimub teist korda ning on pühendatud kõige tähtsamale kosmonautikasündmusele, milleks on inimese jõudmine avakosmosesse. See toimus 12. aprillil 1961, kui Juri Gagarin sooritas Vostokil ühe tiiru ümber Maa. Sellega tõestati, et inimene on võimeline kosmoses viibima ja sealt elusana tagasi tulema.

Kõik üritused on tasuta, konverentsile on vaja registreerida Teaduskeskus AHHAA kodulehel – www.ahhaa.ee/kosmos2015