AHHAAl on uued "abigiidid"

Lisaks tavagiididele võib AHHAA töötubades ja teadusteatri etendusel nüüd näha ka uusi "abilisi", kes aitavad näitlikustada inimkeha ehitust ja toimimist. Inimkeha ülesehitust ja toimimist tutvustavas töötoas "Ahhaa, anatoomia" astub

Lisaks tavagiididele võib AHHAA töötubades ja teadusteatri etendusel nüüd näha ka uusi "abilisi", kes aitavad näitlikustada inimkeha ehitust ja toimimist.

Inimkeha ülesehitust ja toimimist tutvustavas töötoas "Ahhaa, anatoomia" astub "modellina" üles Sirje ning toitumis- ja seedimisteemalises teadusteatris "Koogist kakaks!" abistab AHHAA pärisgiide Siim.

Sirje on valmis ehitatud Saksamaal ja vahetas AHHAAs välja vanema, väiksema ja nimetuks jäänud anatoomiamudeli. Uut, elusuuruses mudelit saab nüüd näha töötoas "AHHAA, anatoomia!", kus teadushuvilised saavad lähemalt teada inimese olulisemate organite ja nende funktsioonide kohta ning tänu mudelile ka uurida, kus meie erinevad kehaosad täpselt paiknevad (ja kas näiteks kops saab päriselt üle maksa minna). Hiljem meisterdatakse ka ise paberist inimkeha mudeleid.

Siim (kes jõudis AHHAAsse samuti Saksamaalt) tegutseb nüüd AHHAA teadusteatris. Siimu eelkäija Teodor, keda 2012. aasta Teadlaste Öö teleülekande raames lausa ETV ekraanil näha võis, saadeti käesoleva aasta alguses väärikalt pensionile. Kõik, kes Siimu "tööhoos" näha tahavad, peaksid oma sammud seadma toitumis- ja seedimisteemalisele teadusteatri etendusele "Koogist kakaks!". Etenduses selgitatakse lustakate katsete abil, mis juhtub ühe koogitükiga, kui see kurgust alla kugistatakse ning vaatame inimkeha sisse (siinkohal tulebki mängu Siim!), et teada saada, kuidas inimese seedeelundkond töötab.

3B Scientific (kus AHHAA mannekeenid valmisid) on rahvusvaheline ettevõte, mis on spetsialiseerunud teadus- ja meditsiinitarvikute tootmisele.

[gallery link="file" order="DESC" columns="5"]

Fotod: Kristina Kravets