AHHAA võõrustab noori muusikahuvilisi

Selle kuu viimasel reedel, 28. augustil, algab Teaduskeskuses AHHAA tänavu kolmas  öölaager, kus sellel korral tutvutakse muusikaga füüsikalises võtmes!

Selle kuu viimasel reedel, 28. augustil, algab Teaduskeskuses AHHAA tänavu kolmas öölaager, kus sellel korral tutvutakse muusikaga füüsikalises võtmes.

Laagrisse on oodatud lapsed vanuses 10 kuni 14, kes saavad kahe päeva vältel osaleda meeleolukas teadusteatri etenduses, võtta üksteisega mõõtu teadusorienteerumises ning proovida kätt pillide valmistamisel. Seda, et laagris on põnev, kinnitavad ka varasemad osalejad.  

Mis asi on öölaager?

Pilleriin (12) meenutab, et kohtus öölaagris paljude erinevate noortega, kellega koos veedeti lõbusalt aega. „Naeru jagus igasse koosveedetud hetke,“ sõnas ta. Ühtlasi jättis tüdrukule kustumatu mälestuse kaaslastega filmi vaatamine öises AHHAA keskuses, kuivõrd ööbimine teaduskeskuses oli osaks öölaagrist.

Ööbimist keskuses pidas laagri eredaimaks mälestuseks ka Anni (14), kelle sõnul oli tegemist teistsuguse ning huvitava kogemusega. „Minu jaoks on oluline, et lisaks uutele sõpradele ning lõbusatele tegevustele sain hulgaliselt uusi teadmisi, mis aitasid ümbritsevat paremini mõista,“ lisab tüdruk. 

Teaduskeskus AHHAA korraldab öölaagreid igal koolivaheajal. Laagrite eesmärk on viia igapäevaelu teaduslikud küljed lihtsalt, ent efektselt noorteni ning näidata, kuidas meid ümbritsevad asjad tegelikult töötavad. Varasemalt on AHHAA öölaagrites uuritud näiteks tähti ja tähtkujusid, merd, toitumist, meie koduplaneeti ning elektri ja energia kasutamist. 

Laagrisse registreerumine: www.ahhaa.ee/laager

Osalustasu: 45 EUR

Lisainfo: laager@ahhaa.ee