AHHAA tutvustas muusikanädalal Euroopa teadusprojekte

Eelmisel nädalal lõppes Teaduskeskuses AHHAA tasuta muusikateemaline teadusnädal, kus külastajaid ootasid muusika- ja akustikateemalised töötoad ja teadusteatri etendused ning interaktiivne teadustelk.

AHHAA projektijuht Annika Vesselov rääkis, et 11. – 15. aprillini väldanud teemanädala eesmärk oli tutvustada muusika teaduslikumat külge läbi AHHAA enda tegevuste ning Euroopa Teadusnõukogu (European Research Council ehk ERC) töö.  

„Muusikanädala külastajad said AHHAAs meisterdada näiteks topsitelefone, uurida, kuidas tavalisest joogikõrrest erineva kõrgusega helisid välja meelitada ning teadusteatris füüsika muusikalist poolt avastada,“ rääkis Vesselov.  

„Meil tegutses ka interaktiivne teadustelk, kus sai uurida, milliseid muusika-alaseid teadustöid Euroopas tehtud on ja mida olulist nende käigus on avastatud,“ lisas ta. 

Vesselov selgitas, et AHHAAga samaaegselt korraldasid muusikateemalisi sündmusi ka kümme teadusmuuseumi ja -keskust ning 32 ülikooli üle Euroopa.  

„Teemanädala eesmärk oli tutvustada muusika üldist olemust ja eesmärki ning selgitada, kuidas mõjutab muusika meie emotsioone ja kuidas see erinevaid inimesi ja kultuure ühendab.“ Vesselov märkis ka, et kuna tegemist oli sedavõrd rahvusvahelise sündmusega, tõstis muusikanädal kahtlemata ka AHHAA tuntust Euroopas. 

AHHAA muusikanädala kavas leidus tegevusi nii peredele ja kooligruppidele, aga ka neile külastajatele, kellel on sügavam teadushuvi.  

„Lisaks AHHAAs aset leidnud programmile toimus muusikanädalal teaduskohvik, kus esines Tartu Ülikooli molekulaarse süsteemibioloogia professor Mart Loog, kes on Euroopa Teadusnõukogu toel arendanud sünteetilise bioloogia tippkeskust“ rääkis Annika Vesselov.  

AHHAA muusikanädal toimus 11. – 15. aprillil Euroopa Teadusnõukogu projekti Projekti ERC = Science2 raames.