AHHAA tegi juulis rekordi!

Juulis 2016 külastas Teaduskeskust AHHAA kokku 26 839 inimest! Sellega purustati rohkem kui paari tuhandega varasem külastajarekord, mis pärines 2014. aasta detsembrist.

Möödunud kuul külastas Teaduskeskust AHHAA kokku 26 839 inimest. Sellega purustati rohkem kui paari tuhandega varasem külastajarekord, mis pärines 2014. aasta detsembrist. 

AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul on suure külastajate arvu taga aasta esimeses pooles tehtud suured investeeringud. 

„Märtsis sai valmis uuenenud eluslooduse saal, detsembris avasime matemaatikanäitust, jooksvalt oleme uuendanud püsiekspositsiooni ja alates maist on külastajatele avatud olnud näitus „Ahhaa, annab mängida?!, mis on esmakordselt Mehhikost Euroopasse jõudnud“ ütles Kolk. 

Suur on ka välismaalastest külastajate tähtsus. Juulikuus oli mitte-eestlaste osakaal keskuse külastajate seas ligi 41 protsenti. Lõviosa väliskülastajatest moodustasid venelased ligi 24 protsendiga. Lätlasi käis AHHAAs 8,6 protsenti ja teisi rahvusi kokku veidi üle kaheksa protsendi. 

„Edasi on kavas jätkata traditsiooniga avada iga poole aasta tagant uus näitus. Rekord ei pruugi tähendada langust, seda näitab ka asjaolu, et oleme viis aastat avatud olnud ja hoolimata uusväärtuse kadumisest leiavad külastajad ikka põhjuse tagasi tulla. Uued põnevad näitused filmide eriefektidest ja inimkeha läbilõigetest on peatselt tulekul,“ lisas Kolk. 

Teaduskeskust AHHAA külastas eelmisel aastal rohkem kui 213 000 inimest. Rekordaasta oli 2014, mil külastate arv oli ligi 218 000. Tänase seisuga on AHHAA Eesti populaarseim siseruumides asuv atraktsioon.