AHHAA kutsub lahingurobotite võistlusele

14. novembril toimub Tartu Kammivabrikus AHHAA Robolahing, kus võistlevad ise ehitatud masinad.

Robolahing toimub juba neljandat korda. Peakorraldaja Kaimo Kukk rääkis, et sel aastal astub võistlustulle 20 robotit. “Masinate eesmärk on üksteist kahjutuks teha, kasutades selleks näiteks löökriistu, terasid või ketassaage,” selgitas ta. Võistlusel on kaks kaalukategooriat: kergemad masinad kaaluvad kuni 29,9 kilogrammi, raskemad 30-55 kilogrammi.

Peakorraldaja sõnul on oodata üllatusterohket lahingut, sest võistlusega on liitunud uued meeskonnad ja mitu varasemat osalejat on valmis ehitanud täiesti uued robotid. Ka lisab lahingule pinget eriline areen, kus roboteid üllatavad tuleleegid ja muud takistused.

Kaimo Kukk rääkis, et lisaks kaasa elamisele saavad robotihuvilised ka ise katsetada. “Kohal on kaks miniareeni, kus pealtvaatajad saavad AHHAA robotitega väikeseid lahinguid pidada,” tutvustas ta. Võistluse vaheaegadel lõbustab lapsi Transformeri-filmidest tuttav robot Bumblebee.

Robotiehitajate seas on tehnoloogiaettevõtteid, tudengeid ja lihtsalt huvilisi. Kaimo Kukk ütles, et mitmed võistkonnad on Robolahingul osalenud algusest peale ja see on oluline traditsioon nii neile kui AHHAAle. “Tegu on Põhja- ja Baltimaades ainulaadse formaadiga,” selgitas ta.

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur lisas, et AHHAA üks peaeesmärk on tuua teadus ja tehnoloogia noortele lähemale ja ärgitada neid ise katsetama. „Rõõm on näha, et Robolahinguga oleme suutnud kaasata uusi inseneeriasõpru, nii ehitajate kui pealtvaatajate näol,“ rääkis ta.