AHHAA juures saab laadida elektriautot!

Nüüd saavad elektriautode omanikud oma masinat laadida otse Tartu AHHAA ja tigutorni vahel asuvas parklas ning kuni jaanuari lõpuni 2013 on laadimine tasuta! "AHHAA juurde rajati elektriautode kiirlaadimispunkt

Nüüd saavad elektriautode omanikud oma masinat laadida otse Tartu AHHAA ja tigutorni vahel asuvas parklas ning kuni jaanuari lõpuni 2013 on laadimine tasuta!

"AHHAA juurde rajati elektriautode kiirlaadimispunkt põhiliselt järgmise aasta kevadel rajatava elektriautode kompetentsikeskuse projekti raames saabuvate testsõiduautode kiire laadimise tarbeks, kuid ka AHHAA-sse elektriautoga saabuvate külastajate teenindamiseks," selgitas AHHAA tehnikadirektor Mairo Hirmo.

Kiirlaadida saab CHAdeMO standardit toetavaid elektriautosid (nt Nissan Leaf, Mitsubishi iMiev) ning samuti poolkiiret vahelduvvoolu laadimist toetavaid autosid. Nissan Leafi ja Mitsubishi iMievi kiirlaadimine kestab miinuskraadidega umbes 60 minutit, kuid suvel saab hakkama umbes poole tunniga.

Rajatud kaks laadimiskohta on elektriautode omanikele avalikuks kasutamiseks. Kuni jaanuari lõpuni 2013 on laadimine tasuta ning hiljem hakkab üks laadimiskord maksma 5-6 eurot ning püsikliendile 2,5 eurot ehk umbes poole vähem. Lisaks tuleb püsiklientidel maksta 15-eurone kuutasu.

SA KredEx poolt tellitud ja ABB AS poolt paigaldatud kiirlaadimisjaam on osa kogu Eestit katvast kiirlaadimisvõrgust. Laadimistaristu projekti raames luuakse üleriigiline, 163 kiirlaadijast koosnev laadimisjaamade võrk. Kogu võrgustik valmib hiljemalt 2012. aasta lõpuks. Laadijad paigaldatakse kõrge liiklustihedusega maanteede äärde ja kõikidesse enam kui 5000 elanikuga asulatesse. Kiirlaadimispunktide omavaheline distants maanteedel on hinnanguliselt 40-60 km.