AHHAA juhib nüüd Põhjamaade teaduskeskuseid

9. oktoobril 2013 valiti Norras, Sarpsborgis toimunud Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni üldkoosolekul selle ühenduse uueks juhiks Teaduskeskus AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk. „See on meie jaoks äärmiselt suur tunnustus, et

9. oktoobril 2013 valiti Norras, Sarpsborgis toimunud Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni üldkoosolekul selle ühenduse uueks juhiks Teaduskeskus

AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk.

„See on meie jaoks äärmiselt suur tunnustus, et meid võetakse olulise partnerina, kellele usaldatakse rohkem kui 25 aastat vana organisatsiooni juhtimine,“ arvab Pilvi Kolk assotsiatsiooni otsuse kohta. Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsioon (Nordic Science Center Association ehk NSCF) asutati 1987. aastal Soomes toimunud kohtumise tulemusena. Tänaseks ühendab see peaaegu 50 teaduskeskust Skandinaaviast ning Baltimaadest. Ühenduse eesmärk on keskuste omavahelist koostööd tugevdada ühiste projektide ja näituste ning erinevate hariduslike programmide kaudu. Muuhulgas korraldab ühendus igal aastal konverentsi, kus jagatakse uusimaid teadmisi teaduskeskuste tegevusest. 2012. aastal toimus aastakonverents AHHAA keskuses.

Teaduskeskus AHHAA on organisatsioonis tegev olnud üle kümne aasta ning Eestist kuulub sinna veel Energia Avastuskeskus. AHHAA ja teised Baltimaade keskused said assotsiatsiooni täisliikmeteks eelmisel aastakonverentsil. Täisliikmestaatuse andmine ja Baltikumi teaduskeskuste tunnustamine võrdväärsete partneritena on suures osas AHHAA endise juhataja Tiiu Silla järjekindla ja põhjaliku töö tulemus.

AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk on Teaduskeskuses AHHAA töötanud 2004. aastast. Tema tegevusalad on AHHAA majandus- ning administratiivküsimused, samuti peab ta oluliseks rahvusvahelist koostööd. Kolk on ka Euroopa teaduskeskuste ja muuseumide võrgustiku Ecsite juhatuse liige.