AHHAA hakkab juhtima Euroopa isetegijate nädalat!

30. maist 5. juunini juhib Teaduskeskus AHHAA isetegijate teemanädalat European Maker Week Eestis, mille raames toimub sadu sündmusi üle terve Euroopa.

30. maist 5. juunini juhib Teaduskeskus AHHAA isetegijate teemanädalat European Maker Week Eestis, mille raames toimub sadu sündmusi üle terve Euroopa.

Eesti saadik European Maker Weekil on AHHAA keskuse välisrahastuse koordinaator Helin Haga, kes pikaajalise Teadlaste Öö Festivali peakorraldajana, 2014. aastal tõi Maker Faire’i brändi esmakordselt Baltikumi.

„European Maker Week’i raames pühendab AHHAA keskus 1. juuni ehk lastekaitsepäeva leiutamisele ja nikerdamisele. Ühes sellega kutsume üles isetegijaid selle sündmusega liituma,“ ütles Haga.

Varasemalt AHHAA keskuse koordineerimisel kahel korral toimunud isetegijate mess Tartu Mini Maker Faire annab Haga sõnul kindluse, et ka eesootav teemanädal tekitab suurt huvi nii meie leiutajate-nokitsejate kui kodumaise publiku seas.

„Kohalikud saadikud tegutsevad igas osalevas riigis eraldi ja nende roll on innustada isetegijaid avama oma uksi soovijatele, kellele avaneb võimalus jagada oma saavutusi. Tartu isetegijate messi korraldamisel veendusime, et meie lähiümbrus on täis põnevaid inimesi, kelle ettevõtmiste vastu suurt huvi üles näidatakse,“ tutvustas ta.

Sündmusel osalevad kõik Euroopa Liidu riigid ja eesmärgiks on lähendada omavahel leiutamise vaimu ning viia omavahel kokku isetegijad, kohalikud omavalitsused ja meedia. Projekti algatajaks on Euroopa suurim isetegijate laat Maker Faire Rome ning seda rahastab Euroopa Komisjon.

Kõik isetegijad, kes on huvitatud European Maker Weekiga liitumisest, saavad oma soovist teada anda Helin Hagale: helin.haga@ahhaa.ee.

Vaata lisaks: http://europeanmakerweek.eu