AHHAA 20. sünnipäev toob Tartusse tulevikuatraktsioonid

Sellel nädalavahetusel 20. sünnipäeva tähistav AHHAA keskus tervitab külastajaid nii mineviku- kui ka tulevikuatraktsioonidega. Keskuses võtavad koha sisse muuhulgas güroskoop, maod, vaateratas, virtuaalreaalsuse eksponaat ja lodjamudelid, lisaks kostitatakse külastajaid kosmosemarmelaadiga.

AHHAA juhatuse esimehe Andres Juure sõnul väärib üks 20-aastane asutus suurejoonelist sünnipäevapidu ja just seetõttu pakutakse AHHAA külastajatele nädalavahetusel palju uut.

„Sünnipäev ei ole pidu, mis tähistab pensionile jäämist. Kahekümneaastaselt on AHHAA veel kahtlemata noor asutus ja me näitame kindlasti ka edaspidi vahvaid näituseid,“ ütles Juur. 

„Plaanime oma sünnipäeva tähistada suuremalt kui kunagi varem. 2. ja 3. septembril ehk AHHAA sünnipäevanädalavahetusel avame me oma keskuses erilised atraktsioonid, mida siin kunagi varem olnud ei ole,“ sõnas ta. 

Teaduskeskuse juht lisas, et 20. sünnipäevale vastu minna on erakordselt hea tunne.  

„AHHAAst on tänaseks saanud üks populaarsemaid pereatraktsioone Eestis. Kogu tegutsemisaja jooksul on meid külastanud enam kui kolm miljonit teadushuvilist, neist üle miljoni on AHHAAs käinud viimase kuue aasta jooksul, mil me oleme tegutsenud päris oma majas Tartu kesklinnas,“ rääkis Juur. „Samuti oleme avanud tegutsemiseaja jooksul umbes 40 erinevat näitust.“  

Juur märkis, et hetkel saavad külalised lisaks püsiekspositsioonile näha ainulaadset anatoomianäitust. Novembris aga võtavad AHHAA ajutiste näituste saalis koha sisse talispordialad ning kevadel ootavad külastajaid põnevad merekoletised. 

Tänavune suvi oli AHHAAle läbi aegade kõige edukam. Teaduskeskust külastas rohkem kui 71 000 inimest, mis on kõigi aegade rekord. AHHAA külastajaskonnast moodustas ligi 40 protsenti mitte-eestlased. Välismaalastest on endiselt suurima osakaaluga külastajad lätlased – 22 protsenti, neile järgnevad venelased (kaheksa protsenti), soome ja läti külastajaid on kolm protsenti koguarvust. 

AHHAA juubelipidustused toimuvad 2. ja 3. septembril. Nädalavahetusel on kõigile külastajatele keskusepilet ja AHHAA teaduspoe tooted viiendiku võrra odavamad. Rohkem infot: www.ahhaa.ee/20.