7 tujutõstvat tegevust vihmaseks ilmaks

Ilmad kisuvad küll järjest vesisemaks, ent see ei tähenda, et kodus vihmavarjus istuda oleks igav. Teaduspood soovitab sulle seitset tegevust, mis tusase sügisilma hetkega säravaks muudavad!

1. Ragista ajusid põnevate loogikapähklitega!

See mäng nõuab sinult küll mõningast kannatlikkust ja keskendumist, ent tulemus on seda väärt. Tõmba ülesandekaart ja püüa seal kujutatud tulnukapilt mängulaual kokku panna, aga nii, et ühtegi pusletükki üle ei jääks. Komplektis on 30 erinevat ülesandekaarti, mis pakuvad mõnusat nuputamist nii väikestele kui suurtele.

Vaata lähemalt siit.

2. Ehita valmis terve linn

Kui juba pikemalt vihma kallab, tasub ette võtta midagi tõeliselt suurejoonelist! See muinasjutulinn arendab väikese meistri peenmotoorikat ja kujutlusvõimet ning õpetab tundma erinevaid värve ja kujundeid. Lisaks on Cubika mänguasjad valmistatud kvaliteetsest ja ökoloogiliselt puhtast puidust, mistõttu need on lastele igati sobivad.

Uuri lähemalt teaduspoe kodulehelt.

3. Vooli, venita ja põrgata!

Nutikas plastiliin on tõepoolest nutikas: see peletab suurepäraselt nii igavust kui stressi, seda saab venida, rebida ja põrgatada, selle värvi saab muuta ja lisaks näeb see lihtsalt äge välja! Sobib nii väikestele kui suurtele toas passijatele vihma mööda saatmiseks.

Leia oma lemmiktoon siit.

4. Kasvata imelisi kristalle

Säravad kristallid ei ole ainult muinasjuttudes või sügaval mäepõues! Nüüd saad neid endale ka ise kasvatada ja lähemalt uurida. Põnevate geoloogia-avastuste maailm algab sinu kodus!

Lähemalt saad lugeda siit.


5. Meisterda maagilisi magnetkujundid

Kuusnurk? Risttahukas? Püramiid? Või lausa kõik korraga? Uuri, katseta ja ehita imelisi (3D-)kujundeid. Komplektis on 48 kirevavärvilist osa. Kõik konstruktori tükid sobivad üksteisega, nii et võimalusi on pea lõputult!

Uuri edasi teaduspoe kodulehelt.

6. Muuda hall päev värviliseks!

Väljas võib ju vesine olla, aga nõiduslik kaleidoskoop paneb su päeva hetkega särama! Loo lausa miljoneid sädelevaid mustreid: lihtsalt vaheta komplekti kuuluvaid elemente. Mis sulle kõige rohkem meeldib? Helendavad tähekesed? Kalliskivid? Planeedid ja raketi? Need kõik on komplektis olemas!

Vaata lähemalt

7. Vaata, millal ilm ilusaks läheb!

Selle vahva (ja täiesti töötava!) National Geographicu ilmajaama saad igale poole kaasa võtta. Jaam näitab, kas ees ootab päikeseline, pilves või vihmane ilm, samuti saad mõõta temperatuuri ja õhuniiskust. Ja kui sellest ei piisa, võid altimeetriga kõrgust mõõta või kompassiga suunda määrata. Üllata oma sõpru ja pereliikmeid täpsete ilma-andmetega!

Kiika siia.