6 lahedat kingi-ideed koolilõpetajale

Kuigi lõpuaktused ja -peod kolivad sel aastal veebi või toimuvad väiksemates ringkondades, on tublid õppurid pärast kahte kuud digiõpet igal juhul tunnustust väärt! Premeeri oma tuttavat põhikooli- või gümnaasiumilõpetajat leidlike kingitustega, mis ei lase kogutud teadmistel rooste minna!

1. Ragista ajusid teistmoodi Rubiku kuubikuga

Teadmised on kuldaväärt ja selle kuldse kuubikuga viid oma nuputamisoskuse lausa järgmisele tasemele! Sellel kuubikul ei ole küll erivärvilisi tahke, aga see-eest pead jälgima, et erineva suurusega tükid õigetesse kohtadesse läheksid.

Vaata lähemalt siit.

2. Kogu oma säästud kristallhoiupõrsasse…

See ei ole mingi tavaline hoiupõrsas! Pilkupüüdev kristalpõssa koosneb 93 tükist ja hoolega kogutud raha kätte saamiseks ei pea hoiukassat haamriga puruks lööma. Piisab, kui see lihtsalt juppideks lahti võtta ja võibki uut kogumistiiru alustada.

Uuri lisa AHHAA teaduspoe kodulehelt

3. ...või lausa seifi

Siin on su vara küll kindlas kohas! Meisterda efektne ja elegantne seif, mille valmistamiseks ei lähe vaja liimi ega ühtegi tööriista. Detailirohke puidust mudel on kvaliteetne ja seifi osi on lihtne raamist välja võtta. Kaasas on kasutusjuhend.

Vaata edasi

4. Maanda stressi magnetitega

Siin on midagi, mis aitab sul lõppenud kooliaastast tõeliselt välja lülituda! Neocube’i magnetkuulidest saad ehitada metalselt läikiva magnetkuubiku...aga mitte ainult! Vormi magnetitest kette või erinevaid kujundeid, “lõika” need juppideks ja moodusta täiesti uusi mustreid. Võimalusi on lõputult!

Loe edasi siit.

5. Püüdle tähtede poole

See kvaliteetne teleskoop sobib ideaalselt algajale tähevaatlejale. Teleskoop toob nähtavale pinnadetailid Kuul ja planeedid Merkuurist Saturnini. Ka paistavad sellega mõned põnevamad süvaobjektid, näiteks heledamad galaktikad (ja 100 – 140-kordse suurendusega näed lausa planetaarudusid).

Uuri lähemalt.

6. Üks karp, 900 katset!

Tõsijutt! Elektroonikakomplektiga jätkub katsetamist tundideks ning kui mõni viga sisse lipsab, saad selle sekunditega parandada ja edasi meisterdada. Kui ühendad komplekti arvutiga, saad llisaks koduse ostsilloskoobi, millega saad mõõta elektrilainete muutumist aja jooksul. 

Vaata edasi teaduspoe kodulehelt.