Kutsu AHHAA näitus ja teater külla!

AHHAA on projekti Life IP CleanEST raames valmis saanud rändnäituse ja teadusteatri etenduse, mis hakkab järgneva seitsme aasta jooksul tasuta koole külastama!

Projekt keskendub Ida- ja Lääne-Virumaa veekogumite seisundi parandamisele. Kümme aastat kestva projekti jooksul viiakse läbi Ida- ja Lääne-Virumaal pinna-, põhja- ja rannikuvee seiret ja uuringuid, puhastatakse jääkreostusest Erra jõe säng ja kaldad, Kohtla-Nõmme endise rehvitehase pinnast, kust eemaldatakse 1200 tonni õliseguseid jäätmeid ja palju muud. Lisaks puhastus ja taastamistöödele ehitati projekti jaoks ka rändnäitus ning loodi teadusteatri etendus. Rändnäitusel on kaks suurt eksponaati: interaktiivne keskkonnakaart ja veestend.

Veestend on vee filtreid ja filtreerimist tutvustav seadeldis, mille abil saab tundma õppida erinevate veefiltrite tööpõhimõtteid ja nende vajalikkust. Õpilased saavad ise välja selgitada kõige efektiivsema veefiltri mõõtes vee erinevaid omadusi ja parameetreid enne ja pärast filtreerimist.

Interaktiivsel keskkonnakaardil saavad lapsed valida ja Eesti kaardile kuvada erinevaid „keskkonnakihte“. Huvilised saavad teada, millised on peamised keskkonnaprobleemid ning uurida nendevahelisi seoseid (nt Eesti põhjavee kvaliteet erinevates piirkondades, kaevanduste ja tööstusettevõtete asukohad, metsastumine jne).

Koos rändnäitusega saavad koolid kaasa AHHAA erinevad käed-külge tegevuste juhendid, milles kirjeldatud katseid saab koolitunnis või huviringis lastega koos läbi viia.

Vahvate tegelaste ja teaduskatsetega AHHAA teadusteatri-etendus on samuti meie rändavate tegevuste osa. See on humoorikas lugu lõhetüdruk Lottest, kes ujub Läänemerest Keila jõkke kohtuma oma peigmees Luudoga ning puutub kokku erinevate loomadega ja lindudega. Loomad jutustavad lastele kaasahaaravalt kohalikest keskkonnateemadest. Peategelane lõhetüdruk ja tema lõbusad sõbrad aitavad õpilastel paremini mõista ja püüda lahendada Virumaa keskkonnaprobleeme.

AHHAA ränd-ekspositsiooni ja teadusteatri etendusi saab Ida- ja Lääne-Virumaa koolidesse ja lasteaedadesse tellida TASUTA.   Eelisjärjekorras saavad näitust tellida Ida- ja Lääne-Virumaa koolid, ent näitust on kokkuleppel võimalik kutsuda ka teiste maakondade koolidesse.

Lisainfo: Annika Vesselov
annika.vesselov@ahhaa.ee
5302 2125
Koolide külastusi rahastatakse Life IP CleanEST projekti rahastusleping LIFE17 IPE/EE/00007 alusel

Kooli ja lasteaeda tellimiseks palume täita alloleva vormi

Kasutame küpsiseid. Selge!