Eksponaatide müük

Teaduskeskuselt AHHAA saab osta mitmesuguseid lõbusaid ja teaduslikke eksponaate, mille on valmistatud meie ekspositsioonimeistrid. Paljud neist toodetest on täiesti ainulaadsed. Kõigi eksponaatidega on võimalik tutuvda kas teaduskeskuses kohapeal või meie laos.

Meie eksponaadid sobivad hästi kontorisse, kaubanduskeskustesse, linnaruumi jm avalikesse kohtadesse, aga ka ettevõtete suvepäevadele, sünnipäevadele ja teistele üritustele. AHHAA eksponaadid on töökindlad ja neile kehtib kaheaastane garantii. 

Eksponaatide hinnad ja tarneaeg võivad muutuda vastavalt kliendi soovidele. Allpool on välja toodud uute eksponaatide hinnad, tarneaja lühendamiseks võib teha päringu kasutatud eksponaatide ostmiseks.

Lisainfo ja tellimine: tellimus@ahhaa.ee

Müüdavate eksponaatide loetelu

Plasmapall

Gaasiga täidetud klaaskera keskel asub elektrood, mida saab vooluvõrku ühendatuna laadida. Elektrood annab pidevalt elektrilaenguid ning tänu gaasile levivad arvukad erksavärvilised plasmakiired kera keskmest välispinnani. Pannes oma käe kupli lähedale (või selle pinnale) saad laengute suunda ja asukohti ise muuta.

Hind: 1000 €
Mõõdud: 57 x 57 x 127 cm
Vajab elektrit

Tagurpidi tõukeratas

Jalgrattaga sõitma õppimine nõuab omajagu harjutamist. Võiks ju arvata, et tõukerattaga on asi märksa lihtsam? AHHAA tagurpidi tõukeratas on aga hoopis isevärki ja sellega võib tekkida raskusi ka vilunud rattasõitjal. Nimelt pöörab esiratas end vastupidises suunas sellele, kuhu juht lenkstangi keerab. Proovi, kui osav rattur sa tegelikult oled!

Hind: 2000 €
Mõõdud: 120 x 60 x 105 cm
Kaal: 17 kg

Kõverpeegel


Hind: 1500 € (uus) / 700 € (kasutatud)
Mõõdud: 195 x 105 x 30 cm

Pista pea kasti

Kuuest peeglist koosnev eksponaat tekitab mitmekordsete peegelduste abil erinevaid mustreid. Piilu hiiglasliku kaleidoskoobi sisse! Tänu korrapäraselt paigutatud peeglisüsteemile on kõik tekkivad kujundid kaunilt sümmeetrilised.

Hind: 3000 €
Mõõdud: 65 x 65 x 135 cm
Kaal: 60 kg
Vajab elektrit (sisaldab valgusteid)

Tähepusled


Kuigi kirjutama õpitakse juba varajases nooruses, paneb see eksponaat proovile ka kõige paremad kirjaoskajad. Trikiks on käesoleval juhul see, et tähe tegemiseks pole vaja mitte niivõrd lingvistilisi oskusi, vaid ruumilist mõtlemist. Täht on tehtud mitmeks väiksemaks tükiks, mida saab kokku panna. Proovi oma osavust kolme erineva tähe - T, M ja H - kokku panemisel.

Hind: 300 €
Mõõdud: pisieksponaat

3D trips-traps trull

Kõik on seda mängu paberil mänginud, kuid hoopis uue elamuse annab see siis, kui proovida vastast võita kolmedimensioonilises trips-traps-trullis. Eksponaat koosneb 3 x 9 punasest, rohelisest ja kollasest pallist. Korraga saab mängida 2-3 inimest.

Mängu eesmärk on täpselt selline, nagu tavaliseski trips-traps-tullis: saada kolm sama värvi palli ühte ritta. AHHAA versiooni muudab eriliseks aga see, et lisaks tavakombinatsioonidele võib siin ridu moodustada läbi erinevate tasemete: ülevalt alla, vasakult paremale või diagonaalis.

Hind: 1000 €
Mõõdud: 92 x 92 x 118 cm

Lainevann


Lained saavad liikuda nii vees, õhus kui ka maapinnas. Meile on ilmselt kõige tuttavam lainete levimine vees, sest siis on neid kõige paremini näha. Samas jääb järve või mere ääres viibides enamasti arusaamatuks see, kuidas lained tekivad. Lainevanniga katsetades saab selle aga hõlpsasti järele uurida. Vannis on salapärased vedelikud, mis liiguvad aegluubis: tänu sellele on lainete moodustumist eriti lihtne jälgida!

Hind: 3000 €
Mõõdud: 80 x 204 x 162 cm

Reoskoopiline ketas

Reoskoopiline vedelik paikneb õhukeses silindris. Silindrit keerutades näitab vedelikust peegelduv valgus seal tekkivaid erinevaid pööriseid. Muutes keerutamise kiirust muutub ka tekkiva pöörise kuju ja olemus. Visuaalset ilu pakkuv sinine eksponaat on külastajate suur lemmik, sest nagu ka piltidelt näha, on iga tekitatud keeris omanäoline ning muudab tervet üldpilti.

Hind: 3000 €
Mõõdud: 70 x 70 x 85 cm

Interaktiivne liivakast

Selles suures liivakastis saab igaüks kujundada maapinda just nii nagu soovib: rajada kanaleid, kaevata järvesid, kuhjata kokku künkaid ja mägesid! Spetsiaalne arvutiprogramm kuvab liivale tõelise topograafilise kaadi. Nii on hästi näha, kuidas kõrgemad piirkonnad on seotud veekogude asukohtade ja kujuga ja kuidas maakaartidel tõelist maastikku kujutatakse.

Hind: 7000 €

Mäesuusasimulaator

Maailmas ainulaadne simulaator tekitab tunde, nagu tuhiseksid sa päriselt suuskadel mäest alla, kiirusega mitukümmend kilomeetrit tunnis! Simulaatoril saad ehtsa slaalomielamuse ka keset suve või lumevaest talve. Ja eelnev suusakogemus ei ole üldse oluline.

Hind: 23000 € (kasutatud)
Mõõdud: 700 x 500 x 250 cm (7 x 5 x 2,5 m)
Vajab elektrit
Vajab eritransporti

Kasutame küpsiseid. Selge!