14. ja 15. aprillil ootame AHHAAsse taaskord kõiki kosmosehuvilisi! Vaatleme meie katusel asuva teleskoobiga öist taevast, tähti, Kuud ja Jupiteri ning proovime neid ka pildistada.

Katusel on vaatlusteks ja pildistamiseks 150mm läätseteleskoop ehk refraktor, mis liigub taevaga kaasa, nii et soovijad saavad oma nutitelefoni sinna külge ühendada ja pildistada proovida. Telefoni mark ei ole oluline, peaasi, et sel kaamerafunktsioon oleks. NB! Tahvelarvutit teleskoobiga ühendada ei saa, kuna selle mõõdud on liiga suured (sama kehtib ka suurte telefonide kohta, nt Samsung Galaxy Note 4).

Jupiter on Päikesest kauguselt viies planeet ja Päikesesüsteemi kõige suurem planeet. Hiidplaneet Jupiter ületab kõigi teiste planeetide kogumassi umbes kaks ja pool korda. Päikese massist on Jupiteri mass ligikaudu 1000 korda väiksem. Näha võib ka Jupiteri nelja suuremat kaaslast: Io, Europa, Ganymedese ja Callisto.

Peale selle räägime taevast üldiselt, uurime, millised tähtkujud ja planeedid näha on, millised tähed on kõige heledamad ja muud põnevat. Lisaks saab soovi korral infot erinevate teleskoopide ja pildistamisvõtete kohta.

Vaatlusõhtud toimuvad 14. aprillil kell 21-23 ja 15. aprillil kell 21-23. Koguneme AHHAA fuajees 15 minutit enne esimese vaatluse algust. Osalemine toimub elava järjekorra alusel. Korraga pääseb katusele 20 inimest.

Vaatluste ajad on:

  • 14. aprillil kell 21, 21.30, 22 ja 22.30
  • 15. aprilll kell 21, 21.30, 22 ja 22.30

AHHAA tähevaatlused on tasuta.

NB! Vaatlused toimuvad ainult selge ilmaga.