Püsinäitused

Tehnoloogiasaal

Meie suures tehnoloogiasaalis saavad julgemad külastajad sõita jalgrattaga saali kohal köiel, tirida end lae alla ning tunnetada vabalangemist, teha endast fotojäädvustuse lõhkeva õhupalliga, proovida kaaluta olekut, jäädvustada oma varju seinale ning teha palju muud põnevat.

Tehnoloogiasaali 3. korruse rõdul on avatud ka matemaatikateemaline näitus „Ahhaa, kuubis!“, mis viib külastajad numbrite ja arvude maailma. Näitusel saab kergesti selgeks, kuidas töötab Pythagorase teoreem, millised on statistika seaduspärasused, kui palju mahutab üks kuupmeeter, mis asi on ahvikalkulaator ja kuidas mõjutab pendli pikkus tema liikumiskiirust. Kokku on näitusel 23 eksponaati.


Elusaal

Elusaali oleme toonud sipelgapesa ning see on maailmas ainuke koht, kus siseruumides saab vaadata 20 000 metsakuklase igapäevaseid toimetusi. Lisaks on meil siin 6000-liitrine akvaarium Punase mere kalade, korallide ja teiste mere-elanikega ning kui sul on õnne, siis võib meie tibulas just sinu silme all kooruda järgmine tibu.

Veemaailmas saavad lustida nii noored kui vanad – tekita tornaadosid, tulista veekahurist ja ehita toimiv veevärgisüsteem.

Elusaalis saab uudistada ka vahvat veeprinterit (ja sellega ise mustreid kujundada), tekitada aurukeeriseid ja uudistada päris lindude makette.

Ajutiste näituste saal

Kolmandas, ajutiste näituste saalis avame iga poole aasta järel uue näituse. Selles saalis asub ka paljude külastajate lemmikeksponaat, viltuste seinade ja põrandaga Shanghai maja, mis paneb proovile meie (t)aju. 

Alates 1. detsembrist 2018 vallutasid AHHAA kolmanda saali meelepetted - avasime isetehtud näituse "Ahhaa, illusioonid!"

TÜ meditsiinikollektsioonid

Lisaks kolmele näitusesaalile on kõigil AHHAA külastajatel ainulaadne võimalus uudistada Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliharuldasi meditsiinikollektsioone, mille vanim eksponaat pärineb aastast 1803. Näitus asub tehnoloogiasaali 2. rõdul ning sinna pääseb AHHAA majapiletiga. Meditsiinikollektsioonid on AHHAAs 2020. aasta lõpuni.

NB! Sellel näitusealal on pildistamine ja filmimine keelatud ning alla 12-aastased lapsed pääsevad näitusele ainult koos täiskasvanuga.

Loe TÜ meditsiinikogude kohta lähemalt SIIT.

Planetaarium

Meie maja katusel asuva pilkupüüdva hõbedase kera sees asub kogu maailmas ainulaadne planetaarium, mille projektor on kantud Guinnessi rekordite raamatusse. Planetaariumis saab rännata ajas ja ruumis, näha miljoneid tähti, planeete ja galaktikaid.

Muu ekspositsioon

Lisaks näitusesaalidele leiab hulgaliselt vahvaid eksponaate ka 2. ja 3. korruse rõdul ning fuajeedes. Õppe-eesmärgiga on isegi keskuse tualetid - seal saab vaadata, kui palju kulub vett kätepesu jaoks. Kindlasti seikle ka meie peegellabürindis, pane end proovile piloodina lennusimulaatoris ning uuri keskkonnateemalist õpperada JÄLJERADA.