ROBOLAHING

Nutikad robojuppide leiukohad

Roboti ehitamine ei pea alati olema kulukas. Peagi algava Robolahingu vaimus toome mõned näited, millised tarvikuid sisaldavad kõige rohkem varuosi, milliseid osi võib leida romulatest ning kuidas neid oma roboti tarbeks ära kasutada.


Loe edasi

Roboehituse 9 sammu

Oled mõelnud roboti ehitamisele, kuid ei tea kust alustada? Mida on vaja roboti ehitamiseks? Või kust saab materjale? Tutvu 9 etapiga, mis on abiks su masinaloomisel.

Loe edasi

Kergkaalu superstaarid

Tõestamaks, et hea planeerimise ja ideega on võimalik valmistada ka vähekaaluvaid, kuid võimsaid roboteid, tutvustame teile 5 maailmas tuntut kergklassi robotit.


Loe edasi

Robotite lahingud - kust kõik alguse sai?

Teadlaste Öö festivalil toimuv Robolahing on järjestikuselt juba teine võistlus, mis Eestis aset leiab. Kuid laias maailmas on vaatemängulised robovõitlused eksisteerinud juba aastakümneid. Kõik algas sellest kui ameeriklane Marc Thorpe üritas leiutada kaugjuhitavat tolmuimejat
Loe edasi

Kõige levinumad võistlusrobotid


Oma lahingurobotit ehitades kulub kindlasti marjaks ära, mil tead, missugused on need kõige levinumad vastased robolahingu maailmas. Koondasime siia 6 võitlusroboti tüüpi: wedge, spinner, drum, crusher, flipper ja hybrid. 
Loe edasi